W finałowym odcinku popularnego programu „Kuchenne rewolucje” Magda Gessler udała się do „Karczmy u Sołtysa” w Dusznikach-Zdroju. Jej właścicielką okazała się 31-letnia Klementyna. Kobieta miała spore problemy nie tylko na polu zawodowym, ale też w życiu rodzinnym.

Duszniki-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, którą każdego roku odwiedza niezliczona ilość kuracjuszy i turystów. Mogłoby się zatem wydawać, że góralska „Karczma u Sołtysa” odniesie w tym miejscu spory sukces.

Tymczasem właścicielka lokalu z trudem wiązała koniec z końcem. Okazało się jednak, że to dopiero początek jej problemów. 31-letnia Klementyna była znacznie zadłużona i od wielu lat skłócona ze swoim rodzeństwem. Magda Gessler nie byłaby sobą, gdyby nie zaingerowała w relacje między kobietą a jej bliskimi.

Popularna restauratorka postanowiła zażegnać wieloletni konflikt między Klementyną i jej siostrami. Kobiety zerwały z nią kontakt, gdy przekonała rodziców o tym, aby to na nią przepisali swoją ziemię. Za pieniądze męża postawiła na niej góralską restaurację „Karczma u Sołtysa”. Koszt jej budowy wyniósł 1,8 mln zł.

Niestety lokal nie cieszył się taką popularnością, na jaką liczyła właścicielka. Wkrótce partner kobiety, Włoch Sergio, wycofał się z niedochodowego biznesu i zażądał od niej spłaty pożyczki.

31-letnia Klementyna miała ogromne kłopoty w uregulowaniu zaciągniętego kredytu. Z pomocą przyszła jej Magda Gessler, która w lokalu przeprowadziła swoją rewolucję.

Gwiazda skrytykowała rozbudowane menu restauracji, w którym znalazły się zarówno dania tradycyjnej kuchni polskiej, jak również włoskie pizze i amerykańskie burgery.

Wkrótce Magda Gessler ruszyła na zaplecze, by tam przeprowadzić swoją rewolucję. Jednak gwiazda postanowiła zadbać nie tylko o kuchnię „Karczmy u Sołtysa”. Wzięła w swoje ręce również życie osobiste 31-letniej Klementyny.

Porozmawiała z siostrami kobiety, by zażegnać panujący między nimi konflikt. Teraz lokal zmienił nazwę na „Karczma Bławatek” i serwuje dania przedwojennej niemieckiej kuchni. W czasie finałowej kolacji doszło również do rodzinnego pojednania, w trakcie którego polały się łzy wzruszenia.

Dwa miesiące po swojej rewolucji, Magda Gessler wróciła do odmienionej restauracji. Zastała w niej zupełnie nową atmosferę i pogodzone ze sobą siostry.

Portal "Życie" informuje także... TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]

Na portalu "Życie" dowiesz się również... ODPADŁ Z "MASTERCHEFA" PO TYM, JAK ZASŁABŁ NA PLANIE. TERAZ WYRZUCONY UCZESTNIK ZABIERA GŁOS

Warto sobie przypomnieć... Z PROGRAMU „MASTERCHEF” ZNIKA ULUBIONA GWIAZDA WIDZÓW