Brytyjska rodzina królewska to najsłynniejsza monarchia na świecie. Okazuje się, że dużą zasługą tego są liczne skandale, które wydarzyły się w Pałacu Buckingham na przestrzeni lat.

Niewątpliwie jednym z największych jest głośny romans księcia Karola z Camillą Parker-Bowles, który doprowadził jego ówczesną żonę Dianę do głębokiej depresji i bulimii. W późniejszym czasie okazało się także, że nie był to jedyny romans monarchy.

Spotykał się także z tajemniczą blondynką, która oskarzała księcia Karola o doprowadzenie do choroby psychicznej. To jednak nie wszystko! Serial "The Crown" opowiadający o losach dworu zdradza kolejną tajemnicę.

Jak się okazuje, książę Karol przez jakiś czas żył w czworokącie! W tym gronie znalazła się jego własna siostra, księżniczka Anna, Camilla Parker-Bowles oraz jej przyszły mąż Andrzej. Kiedy trwał romans ówczesnej kochanki monarchy, w tym samym od 5 lat spotykała się z Andrzejem Parkerem-Bowlesem. Co więcej jej partner umawiał się... z księżniczką Anną!

Skomplikowana miłosna relacja księcia Karola

W trzecim sezonie serialu "The Crown" w 9 odcinku o tytule "Imbroglio" pojawia się wątek spotkania księżniczki Anny z rodzicami, Elżbietą II i księciem Filipem, a także Królową Matką i wujkiem ojca, Lordem Mountbattenem. Mieli oni na nim rozmawiać o tym, czy ostatecznie Camila Shand (obecnie Parker-Bowles Windsor) pasuje do księcia Karola. Księżniczka na wieść o planach zaręczyn zareagowała:

"O ile jest przygotowany na to, że w małżeństwie zawsze będą trzy osoby... "

Co ciekawe w podobny sposób wypowiadała księżniczka Diana, kiedy w 1995 roku odnosiła się do romansu męża:

"Było nas troje w tym małżeństwie, więc było trochę tłoczno."

Serialowa księżniczka Anna szybko wyjaśnia, o co w rzeczywistości chodzi w tej relacji. Andrzej Parker-Bowles był pierwszą miłością Camilli. W czasie, kiedy książę Karol zadurzył się wieloletniej kochance, córka Elżbiety II spotykała się z samym Parkerem-Bowlesem. Cała czwórka była w podobnym wieku, dlatego często spotykali się na meczach polo czy w upoodobanych przez kręgi królewskie nocnych klubach, takich jak Annabels.

Księżniczka Anna i Andrzej Parker-Bowles spotykali się od czerwca 1970 roku. W tamtym czasie był przystojnym absolwentem Sandhurts i pracował jako porucznik w dowództwie Blues and Royals, znanym wcześniej jako Royal Horse Guards. To właśnie dzięki temu córka Elżbiety II pokochała wyścigi konne.

Jeszcze zanim Andrzej został zaproszony do Royal Ascot był blisko rodziny królewskiej. Jak się okazuje Królowa Matka, przyjaciółka ojca Parkera-Bowlesa bardzo lubiała młodzieńca, dlatego służył jej jako paź przy koronacji Elżbiety II. Mimo głębokiej relacji, księzniczka Anna nie mogła poślubić Andrzeja Parkera-Bowlesa, gdyż ten był katolikiem, a ją wychowano w wierze anglikańskiej.

Związek księcia Karola z Camillą od początku był uważany za niestosowny. Przede wszystkim kobieta nie pochodziła ze szlacheckiego rodu. Poza tym mimo, że była w tym samym wieku uważano ją za zbyt wiekową. Co więcej dała poznać się jako rozpustna i uwielbiające nocne życie, co nie przystoiła przyszłej królowej.

Jak zakończyła się relacja kochanków?

Księżniczka Anna i Andrzej Parker-Bowles nie widzieli wspólnej przyszłości, dlatego zakończyli romans. To samo stało się z relacją księcia Karola I Camilli. Jak się okazuje niedługo potem wzięła ślub z Parkerem-Bowlsem w Londynie.

W tym samym czasie księżniczka Anna wyszła za kapitana Marka Philipsa. Książę Karol dopiero kilka lat później poznał Dianę Spencer przez jej starszą siostę, Sarah, z którą także spotykał się przez pewien czas.

Jak wiadomo, Camilla i Andrzej Parker-Bowlesowie nie byli zgodnym małżeństwem. Wielokrotnie doszło do zdrady, aż para w 1995 roku postanowiła wziąć rozwód. Kilka lat wcześniej księżniczka Anna rozstała się z Mark Phillipsem.

Mimo przeciwności losu książe Karol cały czas utrzymywał romans z Camilą Parker-Bowles aż w 2005, dekadę po śmierci Diany w końcu zawarli małżeństwo.

Serial 'The Crown" bardzo dobrze pokazuje, w jaki sposób żądania rodziny królewskiej wpływają na życie prywatne jej członków. Być może gdyby monarchowie nie ingerowali w sprawy sercowe swoich dzieci, nie rozpadłoby się tyle związków w brytyjskim królewstwie.

Może zainteresuje Cię to: KTO JEST OJCEM KSIĘCIA HARRY'EGO? TE ZDJĘCIA SĄ ZASKAKUJĄCE

Polecamy także: CAMILLA ZDRADZA SEKRETY ROMANSU Z KSIĘCIEM KAROLEM! KOBIETA ZOSTAŁA UWIĘZIONA WE WŁASNYM DOMU

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: KSIĄŻĘ HARRY i KSIĘŻNA MEGHAN CORAZ DALEJ OD RODZINY KRÓLEWSKIEJ. "NIKT Z NIMI NIE ROZMAWIA"