Telewizja Polska stawia na reaktywację telewizyjnych przebojów sprzed lat. Widzowie wcześniej powitali z powrotem między innymi „Koło fortuny”, „Szansę na sukces” czy „Czar par”. Teraz przyszła pora na „Va banque”, który emitowany był w latach 1996-2003.

- Rozwijamy ofertę dla widza teleturniejowego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wiosną pokażemy sześć projektów tego typu. Spodobała mi się reaktywacja Va banque, pomysł biura programowego i agencji kreacji rozrywki i oprawy na wypełnienie luki oglądalności TVP2 pomiędzy Panoramą a Barwami szczęścia – powiedział Jacek Kurski.

Teleturniej, w którym zadaniem uczestników było zadanie prawidłowego pytania do odpowiedzi wyświetlonej na ekranie, pierwotnie emitowany był w USA pod nazwą "Jeopardy!". Pierwszym prowadzącym „Va banque” w Polsce był Kazimierz Kaczor.

Teraz udało się ustalić, że gospodarzem show ma zostać Przemysław Babiarz. Jak poinformował Pudelek, popularny dziennikarz nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, czy rzeczywiście to on zostanie prowadzącym teleturnieju.

Wiadomo za to, że „Va banque” będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 18:30 na antenie TVP2.

- Premierowe odcinki planowane w dni powszednie po Panoramie. Rozwijamy ofertę dla widza teleturniejowego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wiosną Jedynka i Dwójka w access prime-time (między godz. 15.37 a 19.23) pokaże sześć projektów tego typu: Krzyżówka, Jaka to melodia?, Jeden z dziesięciu, Koło fortuny, Familiada i Va banque – zapowiedział szef TVP.

Portal "Życie" informował też o: UCZESTNICZKA PROGRAMU "ROLNIK SZUKA ŻONY" SZYKUJE SIĘ DO ŚLUBU! KOBIETA ZDRADZIŁA SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE UROCZYSTOŚCI

Przypomnij sobie o:  MICHAŁ SZPAK PO RAZ PIERWSZY PUBLICZNIE POKAZAŁ SIĘ ZE SWOJĄ MIŁOŚCIĄ!

Jak informował portal Życie: BOLĄCZKA LOKATORÓW WYNAJMOWANYCH MIESZKAŃ! PRZEZ TAKI ZAPIS W UMOWIE NAJMU MOGĄ SZYBKO TRAFIĆ NA BRUK