W związku z wydaniem przez Kamila Sipowicza książki pt. Miłość zaczyna się od miłości”, dziennikarz udzielił wywiadu dla ,,Wysokich obcasów”. W rozmowie z gazetą opowiedział o początkach znajomości z piosenkarką.

Kiedy Sipowicz i Kora poznali się, kobieta była żoną Marka Jackowskiego. Mieszkająca wraz z mężem i synem Mateuszem Kora, w 1975 roku przeprowadziła się wraz z rodziną do Warszawy. W tym samym czasie małżeństwo założyło zespół Maanam.

W Warszawie Jackowska poznała Sipowicza. Para zakochała się w sobie, a będąca jeszcze w małżeństwie Kora, zaszła w ciążę.

"Poznaliśmy się, gdy Kora była mężatką i miała już dziecko. To nie był łatwy początek. (...) Mimo że byłem hipisem, nie brałem udziału w żadnej hipisowskiej wolnej miłości. Kora była moją pierwszą kobietą” – mówi Sipowicz.

Kilka lat później Kora i Jackowski wrócili do Krakowa. Na jaw wyszedł romans piosenkarki, który był jednym z powodów rozpadu jej małżeństwa.

„Od początku ukrywaliśmy nasz romans. Nikt nie wiedział. Moi najbliżsi przyjaciele nie wiedzieli. (...) Oczywiście domyślałem się, że Szymon jest moim synem. Byłem blisko Kory, jej rodziny, czułem z Szymonem wyjątkową więź.

A potem przenieśli się z Markiem do Krakowa, w pewnym momencie Marek się o nas dowiedział. Przede wszystkim Szymon się dowiedział. Miał wtedy dziesięć lat. Kora wszystko mu wyjaśniła. Zrozumiał. Nie miał nigdy żalu do matki” – Powiedział Sipowicz.

Po rozwodzie z mężem Kora wróciła do Warszawy i zamieszkała z Kamilem. Para nie planowała ślubu. Kiedy jednak piosenkarka ciężko zachorowała, para zdecydowała się zalegalizować związek m.in. ze względu na aspekty prawne.

Kora przegrała walkę z rakiem i zmarła w 2018 roku.

Informowaliśmy także o: CIĘŻARNA JOANNA MORO POKAZAŁA ROZBIERANE ZDJĘCIA! AKTORKA DAŁA SIĘ POZNAĆ Z ODWAŻNEJ STRONY

Portal "Życie" pisał też o: JEDNO ZDJĘCIE WYWOŁAŁO OLBRZYMIE EMOCJE. BYŁA UCZESTNICZKA „TAŃCA Z GWIAZDAMI” ODNIOSŁA SIĘ DO NIEPRZYCHYLNYCH KOMENTARZY

Przypominamy o: ŚWIETNA PROMOCJA W PRZEBOJOWEJ APLIKACJI! ZAŁOŻYSZ KONTO ZA DARMO I JESZCZE DOSTANIESZ PIENIĘŻNY BONUS!