Zbigniew Zamachowski to polski aktor filmowy i teatralny, znany z wielu charakterystycznych ról, m. in. w filmach "Ogniem i mieczem", "Pianista", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", czy "Polityka".

Aktor wielokrotnie także użyczał swoje głosu animowanym postaciom, z których najbardziej rozpoznawalną jest Shrek.

Za swoją artystyczną działalność, aktor został liczne nagradzony prestiżowymi nagrodami tj, np. Nagroda indywidualna i nagroda dziennikarzy na III Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych za rolę pianisty w spektaklu Syn marnotrawny Stanisława Trembeckiego w reż.

Adama Hanuszkiewicza czy Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego za role: Piotra w filmie Dotknięci), Seweryna w Zabij mnie, glino, Króla w filmie Ludożerca oraz Wicia w filmie Zad wielkiego wieloryba i Artura Janickiego w Dekalogu

Prywatnie mężczyzna ma 4 dzieci, dwie córki: Bronisławę i Marię oraz synów: Antoniego i Tadeusza. Obecnie aktor jest w związku małżeńskim z Moniką Zamachowską, dziennikarką, znaną m.in. z programu "Europa do się lubić".

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o złym stanie zdrowia aktora. Zbigniew Zamachowski trafił do szpitala. Mąż dziennikarki przebywa w kaliskim szpitalu, w którym wcześniej przeszedł zabieg stopy.

Tym razem, aktora czeka ponowna operacja. Zdaniem personelu zdecydowanie bardziej skomplikowana. Zamachowski czeka na zabieg artroskopii stawu kolanowego.

Monika Zamachowska wspiera partnera i dba o to, by w szpitalu niczego mu nie brakowało. Przy każdej wizycie stara się też nieco rozweselić aktora.

Pracownicy kaliskiego szpitala także robią, co mogą, by aktor czuł się dobrze w ich placówce. Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym uśmiechnięty personel dba zarówno o zdrowie, jak i dobre samopoczucie pacjenta.

#zmieniamysiędlaWas 🚑Wszyscy pacjenci są dla nas ważni, każdy z osobna jest istotny. A jak się okazuje, i nasz szpital bywa ważny dla Pacjentów 💜💙💚💛🧡❤️ Nasze oddziały i naszych Lekarzy - nie po raz pierwszy - wybiera na przykład znakomity aktor - Zbigniew Zamachowski.

Gepostet von Szpital Kalisz am Donnerstag, 7. November 2019

Informowaliśmy też o: GWIAZDA PROGRAMU TVN STRACIŁA PRAWIE WSZYSTKIE WŁOSY! MUSI PODDAĆ SIĘ NIECODZIENNEMU ZABIEGOWI

Portal "Życie" pisał też o: JEŚLI ZACHORUJESZ, MOŻESZ STRACIĆ ZASIŁEK! CO ZROBIĆ, BY TEGO UNIKNĄĆ

Przypominamy o: NIEOCZEKIWANY ZWROT AKCJI W POPULARNYM SERIALU! CZY ONI SIĘ ROZSTANĄ?