Maj w pełni i nie ma chyba osoby, która posiadając ogród nie spędza niemal każdego popołudnia na pracach ogrodowych. Okazuje się, że wiele uciążliwych i często trudnych, a przy tym nieskutecznych czynności w walce z nieproszonymi gośćmi, jakimi są chwasty i samosiejki może być znacznie łatwiejszych, jeśli zastosujemy popularny i znajdujący się w każdej kuchni produkt.

To soda oczyszczona! Wodorowęglan sodu nadaje się nie tylko do spulchniania ciast i różnych wypieków czy jako środek do mycia zastępujący gotowe detergenty. Soda oczyszczona ma również wiele zastosowań w ogrodzie, a jednym z nich jest skuteczna pomoc w walce z chwastami.

Soda oczyszczona na chwasty w ogrodzie? Doskonały i tani jak barszcz środek rozprawi się z nimi w kilka chwil. To naprawdę działa!

Jak wyjaśnia serwis Deccoria, soda oczyszczona przyda się do przygotowania naturalnego, a przy tym skutecznego oprysku na choroby grzybowe roślin takie, jak czarna plamistość liści, mączniak rzekomy czy mączniak prawdziwy. Wystarczy do litra wody wrzucić 10 gramów sody oczyszczonej i dokładnie wymieszać. Roztwór rozpylamy przez 10 dni na chorujące rośliny.

Soda oczyszczona jest prawdziwy pogromca chwastów w ogrodzie. To środek niemal idealny w przypadku wyrastających między kamieniami czy płytkami w ogrodowych ścieżkach, ale także w kostce brukowej na podjazdach. Jak użyć sody w tym przypadku?

Nic prostszego – wystarczy wysypać sodę oczyszczoną w szczeliny między kostkami, płytkami czy kostką brukową. Zabieg warto powtórzyć, bo soda działa wolniej i mniej inwazyjnie od chemicznych środków. Najlepiej zabieg ten przeprowadzać wczesnym wieczorem, gdy nie jest już gorąco, a wiatr ustaje, co zapobiega roznoszeniu sody po całym ogrodzie.

Soda oczyszczona w ogrodzie/Youtube @Fun Gardening

Jak informował portal "Życie": MAGDA OGÓREK W PODBRAMKOWEJ SYTUACJI. GWIAZDA TELEWIZJI POLSKIEJ PRZEKONUJE, ŻE ZOSTAŁA JEJ JEDYNIE MODLITWA. SPRAWA PRZYBRAŁA BARDZO ZŁY OBRÓT

Przypomnij sobie: PUBLIKACJA ZDJĘĆ EWY KOPACZ PO WIELU LATACH OD WYDARZEŃ ZE SMOLEŃSKA MOGŁA MIEĆ ZUPEŁNIE INNY CEL? GŁOS W TEJ SPRAWIE ZABRAŁ PUŁKOWNIK SEVERSKI

Portal "Życie" pisał również: CO SIĘ DZIEJE Z ŻONĄ NASZEGO POPULARNEGO SKOCZKA? EWA BILAN-STOCH OD DAWNA NIE BYŁA AKTYWNA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. CO JEST TEGO POWODEM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZDENERWOWANI RODZICE MIELI DOŚĆ I OPUBLIKOWALI W SIECI ZDJĘCIE DOTYCZĄCE DZIECKA. ICH ZDANIEM NAUCZYCIEL NIESPRAWIEDLIWIE OBNIŻYŁ OCENĘ NA TEŚCIE