Mole to nieproszeni goście naszych kuchni. Kiedy tylko jeden z nich pojawia się w okolicy produktów spożywczych, nie jest to dobra wróżba. Najlepiej wtedy dokładnie sprawdzić wszystkie produkty sypkie, jakie mamy w naszych szafkach. Mole rozmnażają się bowiem niezwykle szybko!

Warto skorzystać z tej metody!

Jak jednak informuje portal Polki, istnieją sposoby, poza chemicznymi środkami, które w skuteczny sposób pozwolą nam uporać się z molami! Warto zatem z nich skorzystać.

Jednym z niezwykle skutecznych sposobów są goździki. Ta aromatyczna przyprawa nie tylko dostarcza niebywałych walorów smakowych oraz zapachowych, ale także skutecznie poradzi sobie z molami w naszym domu.

Wystarczy kilka goździków włożyć do materiałowych woreczków i umieścić w szafkach. Mole znikną w mgnieniu oka, a tak przygotowane „odstraszacze” zachowają swoją skuteczność przez nawet 2 lata!

Czosnek skuteczny w walce z molami!

Drugim skutecznym produktem, który warto wykorzystać w walce z molami jest czosnek. Okazuje się, że aby skutecznie odstraszał mole spożywcze, wystarczy mocno natrzeć nim ściereczkę, którą następnie zostawiamy na pewien czas na świeżym powietrzu.

Następnie umieszczamy ją w pojemnikach, w których przechowujemy suchą żywność. Będzie to skuteczna ochrona prze molami, a jednocześnie zapach czosnku nie będzie na tyle intensywny, aby nam przeszkadzał i nie przeniesie się na produkty spożywcze.

Mol spożywczy / YouTube:  DEZINO Zwalczanie Szkodników
Mol spożywczy / YouTube: DEZINO Zwalczanie Szkodników

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RZADKO SPOTYKANE ZJAWISKO NA POLSKIM MORZU! ŚWIADKOWIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ

O tym się mówi w Polsce: NIESAMOWICIE SMUTNE ZDJĘCIA WPROST Z POLSKICH CMENTARZY. STATYSTYKI MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE. TAK TRUDNO NIE BYŁO OD LAT

O tym się mówi na świecie: RODZINA ODZIEDZICZYŁA PO DZIADKU CAŁKIEM ZAMUROWANY GARAŻ. PRZEZ LATA NIKT NIE ZAGLĄDAŁ DO ŚRODKA. GDY BLISCY ZBURZYLI JEDNĄ ŚCIANĘ STANĘLI JAK WRYCI

Z życia gwiazd: OSTATNIE ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ MAŁGORZATĘ ROZENEK - MAJDAN WYWOŁAŁO SPORE ZAMIESZANIE. INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA CELEBRYTCE SUCHEJ NITKI