Trąby powietrze oraz trąby wodne nie są zbyt często spotykanym zjawiskiem, z jakim możemy mieć do czynienia w naszej szerokości geograficznej. Z tego też powodu ich pojawienie się budzi niemałą sensację i jest obiektem zainteresowania wielu osób.
Niebywały spektakl
Jak informuje portal Super Express, w ostatni weekend, a dokładnie w niedzielę na Bałtyku pojawiło się niesamowite zjawisko atmosferyczne. Osoby przebywające w rejonie Zatoki Puckiej mogły bowiem zaobserwować trąbę wodną. Niecodzienne zjawisko atmosferyczne można było obserwować z okolic Pucka, Rumii oraz Trójmiasta.
O zjawisku poinformowali na swoim Facebooku Polscy Łowcy Burz. Jak zaznaczyli, trąby wodne powstają wtedy, kiedy dochodzi do spływu chłodnych mas powietrza, nad cieplejszy od nich zbiornik wodny. W takiej sytuacji tworzy się bowiem duża różnica temperatur, co powoduje powstanie prądów wstępujących. Kiedy dodatkowo zaistnieją także inne czynniki atmosferyczne, np. konwergencja wiatru, to w konsekwencji może dojść do powstania trąb wodnych.
Takie zjawiska nie zdarzały się o tej porze roku
Ciekawy jest jednak fakt, że do tej pory trąby wodne niebyły widywane w naszej szerokości geograficznej tak wczesną wiosną. Co zatem spowodowało pojawienie się takiego zjawiska o tej porze roku?
- Od roku 2000 do dnia dzisiejszego w Europejskiej Bazie Danych o Gwałtownych Zjawiskach Atmosferycznych (ESWD) nie odnotowano żadnego przypadku wystąpienia trąby wodnej w kwietniu – zaznaczyli Polscy Łowcy Burz na swoim Facebooku.
Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KSIĄDZ PARAFII W POLSCE WYSZEDŁ Z KURIOZALNYM POMYSŁEM. WIELU PARAFIAN NIE DOWIERZA, ŻE MOŻNA NA TO WPAŚĆ W MAJU, A INNI POPIERAJĄ. TO NIE JEST ŻART
O tym się mówi w Polsce: KRYSTYNA PAWŁOWICZ NICZYM LWICA BRONI OJCA TADEUSZA RYDZYKA. BYŁA POSŁANKA PIS NIE ZOSTAWIA SUCHEJ NITKI NA PRZECIWNIKACH ZAKONNIKA. O CO POSZŁO
O tym się mówi na świecie: RODZINA ODZIEDZICZYŁA PO DZIADKU CAŁKIEM ZAMUROWANY GARAŻ. PRZEZ LATA NIKT NIE ZAGLĄDAŁ DO ŚRODKA. GDY BLISCY ZBURZYLI JEDNĄ ŚCIANĘ STANĘLI JAK WRYCI