Mole spożywcze niestety pojawiają się w wielu domach i są prawdziwym utrapieniem dla wielu gospodyń. Żeby mole zadomowiły się na dobre potrzeba naprawdę niewiele, aby się ich pozbyć musimy uzbroić się w cierpliwość i dobre narzędzia, bo walka z nimi jest niezwykle uciążliwa.

Kiedy znajdziemy jednego mola w szafce, możemy się spodziewać katastrofy. Mawia się, ze jedna jaskółka wiosny nie czyni, za to jeden mol zwiastuje prawdziwe kłopoty! Mole łatwo można sprowadzić do domu. Mogą trafić do naszych szafek np. przyniesione wraz z zakupami.

Co ważne mole z łatwością dostają się do produktów przechowywanych w papierowych lub foliowych opakowaniach, dlatego tez należy sypką żywność trzymać w specjalnych plastikowych lub metalowych pojemnikach z zakryciem, które uniemożliwią molom dostawanie się do środka.

Kiedy znajdziemy mola musimy zacząć generalne porządki w żywności. Wszelkie produkty należy wyrzucić a pojemniki i opakowania oraz szafki dokładnie umyć woda z mydłem a następnie przetrzeć octem. Mole nienawidzą jego zapachu.

Mole mogą pojawić się we wszystkich produktach spożywczych, m.in. mące, kaszy, makaronie, bakaliach, karmie dla zwierząt czy przyprawach.

Mole spożywcze. Źródło: Youtube
Mole spożywcze. Źródło: Youtube

Sposoby na pozbycie się moli spożywczych

Kiedy w naszej kuchni pojawi się mol trzeba wytoczyć ciężkie działo. W tej walce nie ma kompromisów. Najpierw należy wyrzucić wszelkie produkty, w których znajdował się mol.

Następnym krokiem jest czyszczenie szafek – najpierw odkurzaczem, by pozbyć się jajeczek, później umycie ciepłą wodą z mydłem, a po wysuszeniu przetarcie octem.

Pozostałą żywność której nie trzeba było wyrzucać lub jest dopiero co zakupiona, zamknąć szczelnie w szklanych, metalowych albo plastikowych pudełkach.

Można sięgnąć także po sklepowe metody. Skuteczne są również pułapki na mole, które możemy zakupić w sklepach z rzeczami do gospodarstwa domowego.

To też może cię zainteresować: CZY NA STAREJ MONECIE MOŻNA ZAROBIĆ 2,8 MILIONA ZŁOTYCH? JEDNEMU Z KOLEKCJONERÓW WŁAŚNIE SIĘ TO UDAŁO! POD KONIEC LISTOPADA PADŁ PRAWDZIWY REKORD

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEROWCY JUŻ OD SOBOTY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA ZMIANY W PRZEPISACH. WIELE Z NICH JEST NA PLUS, ALE NIE WSZYSCY BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA BIJE NA ALARM I OSTRZEGA PRZED KOLEJNĄ EPIDEMIĄ. CORAZ WIĘCEJ OFIAR GROŹNEJ CHOROBY