Torebka herbaty może być przez nas ponownie wykorzystana do wielu czynności. Między innymi pomoże nam w pielęgnacji roślin, dywanów, mebli, czy… w myciu okien.

To nieprawdopodobne, czym można umyć okna

Jak się okazuje, nie doceniamy zastosowań czarnej herbaty. Jest ona bowiem nie tylko świetnym napojem, ale może pomóc nam uporać się z wieloma problemami.

Herbata świetnie poradzi sobie z brudnymi oknami. Wystarczy zaparzyć napar z herbaty w kubku z wrzącą wodą. Następnie należy poczekać do ostygnięcia naparu.Po tym moczymy w naparze z herbaty miękką szmatkę i myjemy nią zabrudzone okna.

Herbata. Źródło: wp.pl
Herbata. Źródło: wp.pl
Herbata. Źródło: wp.pl

Portal Claudia radzi również jak skutecznie myć okna. Okazuje się, że nie powinniśmy myć okien wtedy, kiedy oświetla je pełne słońce. Przyczyni się to bowiem do szybkiego wyschnięcia, a w efekcie na szybach zostaną brzydkie smugi. Najlepiej myć okna wtedy, kiedy niebo jest zachmurzone, ale nie pada deszcz.

Ważne jest, aby do mycia okien używać ściereczki z mikrofibry. Dzięki temu okna umyjemy o wiele szybciej. Co więcej, należy pamiętać, aby wycierać okna zawsze w tym samym kierunku.

Ten produkt znajduje się w każdej kuchni

Naparem z herbaty możemy myć również inne zabrudzone powierzchnie. Napar poradzi sobie z tłustymi plamami, brudną kabiną prysznicową, czy nawet toaletą.

Zużyte torebki po herbacie mogą również zostać wykorzystane do czyszczenia drewnianych mebli czy podłóg.

Herbata potrafi cuda!/screen Pixabay
Herbata potrafi cuda!/screen Pixabay

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO