10 patentów, jak wykorzystać w domu potargane rajstopy

Jak donosi portal "Interia", z badań wynika, że każda kobieta statystycznie zakłada jedne rajstopy 1-2 razy Wyliczenia są proste. Podczas pierwszego lub drugiego nakładania rajstop możemy spodziewać się na nich ciągnącego się przez niemal całą długość oczka. Czyżby potargana część garderoby oznaczała wyrzucenie kolejnych pieniędzy w błoto? Co prawda, rajstop już prawdopodobnie nie założyły na nogi, jednak możemy je wykorzystać w domu. Poznajcie dziesięć trików, dzięki którym ułatwicie sobie domowe obowiązki.

Potargane rajstopy idealnie mogą przydać się podczas sprzątania, bowiem materiał, z którego są wykonane, świetnie przyciąga kurz. Wystarczy przetrzeć nimi brudną półkę, by się o tym przekonać. Znalezienie drobnych przedmiotów również nigdy nie było prostsze. Nałóż rajstopy na rurkę od odkurzacza, a w mig odnajdziesz zgubiony drobiazg, który się do nich przyczepi.

Materiał rajstop sprawdzi się również jako polerka do szyb i luster. Jeśli spróbujesz wytrzeć nimi szklaną powierzchnię, już nigdy więcej nie będziesz sięgać po inne ściereczki. Mokre buty to zmora wszystkich tych, którzy nie przepadają za zimą. Wystarczy do rajstopy wsypać trochę żwirku dla kota i wsadzić do przemokniętych butów, by za kilka godzin były suche jak nitka.

Nasze babcie potarganych rajstop używały także w kuchni. Wrzucały do nich cebulę lub czosnek, zawiązywały nad warzywem pęczek i kolejno wrzucały następne. Dzięki takiej metodzie cebula i czosnek mogły przetrwać bez naruszeń przez kilka miesięcy.

Ocet i rajstopy to natomiast zabójcze połączenie dla kamienia na armaturze. Namoczone octem rajstopy można nałożyć na kran, a po niedługim czasie będzie lśnił jak nowy.

Lakier do paznokci również nie będzie mógł się oprzeć żadnym rajstopom. Ucięta z nich stopka może służyć jako płatki kosmetyczne. Włóż do niej rękę z pomalowanymi paznokciami, nanieś zmywacz na wierzchnią warstwę materiału i pocieraj delikatnie paznokieć. Efekt gwarantowany!

Każdy posiadacz psa ucieszys się na wieść, że rajstopy oprócz kurzu świetnie przyciągają sierść, ale pociąte mogą służyć także jako gumki, które nie niszczą struktury włosów. Wycięte torebeczki z rajstop mogą przydać się również jako ochrona delikatnych tkanin podczas prania.

Zanim wyrzucicie do kosza potargane rajstopy, zastanówcie się, czy nie przydadzą Wam się jeszcze w domu!

To również może Cię zainteresować: JEŚLI TWÓJ ANIOŁ CHCE CIĘ OSTRZEC, WYSYŁA CI JEDEN Z TYCH PIĘCIU SYGNAŁÓW

Zobacz także: RZĄD MA NOWY POMYSŁ. BĘDĄ POPRAWKI DO NOWEGO ZAKAZU. CO SIĘ ZMIENI