Jak podaje portal "Polki", żywa choinka zachwyca urodą i zapachem wprowadza świąteczną atmosferę. Wiele osób jednak nie decyduje się na żywe drzewko, bo niestety szybko drzewka gubią igły. Co zrobić, żeby zatrzymać sypanie się igieł? Jest na to prosty i skuteczny sposób, a wszystko czego potrzebujesz, znajdziesz w kuchni!

Jak ochronić choinkę przed sypaniem się igieł

Jeśli decydujemy się na zakup żywej choinki, warto kupić ją już kilka dni przed świętami i stopniowo przyzwyczajać ją do zmiany temperatury. Wniesiona z chłodu do ciepłego pomieszczenia szybko straci kolor i igły. Po zakupie umieśćmy ją przed domem lub na balkonie. Potem wnieśmy do nieco cieplejszej piwnicy lub garażu, a dopiero potem do domu.

YouTube

Żywe drzewko należy trzymać z dala od kaloryfera. Dobrze byłoby, gdyby w pokoju, w którym postawimy choinkę temperatura nie przekraczała 20 stopni. Należy również zadbać, żeby powietrze w pomieszczeniu nie było zbyt suche - może w tym pomóc częste wietrzenie pomieszczenia.

Istotne znaczenie będzie miało także to, czym będziemy podlewali nasze świąteczne drzewko. Wystarczy do wody dodać sól i cukier, żeby wydłużyć żywotność drzewka. Wystarczy do litra wody dodać 2 łyżki stołowe. To idealna ekologiczna odżywka dla choinki!

YouTube

Nie należy również przesadzać z liczbą ozdób choinkowych - im jest ich więcej, tym większe obciążenie dla całego drzewka i szybciej dojdzie do wygięcia się gałązek ku dołowi. Wybierajmy oświetlenie choinkowe LED - lampki nie nagrzewają się i nie powodują dodatkowego przesuszenia rośliny.

A wy, macie jakiś sposób, żeby bożonarodzeniowe drzewko trzymało się dłużej?

To też może cię zainteresować: Kobieta wlała to do toalety, a potem zalała gorącą wodą. Żałuję, że wcześniej nie wiedziałem o tej sztuczce

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie będzie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra? Rząd ogłosił surowe obostrzenia, Polakom się to nie spodoba

O tym się mówi: Jak dziewczyna Piotra Żyły stała się sławna? Marcelina Ziętek była szarą myszką, teraz ma status celebrytki. 22-latka jest na ustach wszystkich