Ocet destylowany biały to praktycznie cud, jeśli chodzi o pranie. Możesz użyć tego niedrogiego produktu do wszystkiego, od zmiękczania i odwaniania odzieży po usuwanie plam.

Niedrogi środek, który zastąpi detergenty

W większości przypadków wszystko, co musisz zrobić, to wlać ocet lub mieszaninę octu i wody bezpośrednio do pralki, ponieważ napełnia się ona wodą, więc nie ma groźby zniszczenia tkanin. Następnie wkładamy do bębna pranie. Uwaga: nie wylewaj octu bezpośrednio na tkaniny, gdyż jego stężenie może je osłabić lub odbarwić.

Utrzymuj ubrania w czystości za pomocą octu

Wlej do pralki 1/2 szklanki białego octu destylowanego zamiast detergentu, którego normalnie używasz, czyli proszku lub płynu do prania. Pozwoli to wyczyścić ubrania bez użycia agresywnych chemikaliów, które można znaleźć w wieluogólnodostępnych detergentach do prania. jest to świetna alternatywa dla osób ze skłonnościami do uczuleń skórnych.

Użyj octu jako zmiękczacza do tkanin

Przygotuj 1 szklankę octu destylowanego. Kiedy pranie osiągnie ostatni cykl płukania, wlej ocet do pralki. Będzie to prosty, ale skuteczny naturalny środek do zmiękczania tkanin. Dobry sposób dla osób z wrażliwą skórą skłonną do podrażnień.

Plamy należy traktować wstępnie octem

Rozcieńczyć 1/2 szklanki octu w około 3 litrach wody. Nałóż to bezpośrednio na plamy na tkaninie, za pomocą czystej szmatki lub wylewając roztwór bezpośrednio na plamę. Wypierz swoje ubrania tak jak zwykle. W połączeniu z sodą oczyszczoną uzyskamy jeszcze skuteczniejszy środek do odplamiania tkanin, jednak przy delikatnych tkaninach lepiej nie pocierać.

Podsumowując, ocet poza zastosowaniem kulinarnym odnalazł swoje miejsce także w innych dziedzinach pielęgnacji domu. Pranie i czyszczenie (w połączeniu z sodą oczyszczoną) sanitariatów staje się mniej szkodliwe na przykład dla pań w ciąży, którym nie wolno wdychać chemikaliów.

O tym się mówi: Maryla Rodowicz zrobiła wstrząsające wyznanie. Nikt nie wiedział, że gwiazda przeżywa takie trudne chwile

Zerknij: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce