Grzyb atakuje różne miejsca, a także może wywoływać rozwój chorób układu oddechowego. Nawet drogie sposoby nie zawsze sobie z tym radzą, zwykle dają krótkotrwały efekt.

Przyczyną rozwoju pleśni mogą być różne przyczyny, kondensacja, wysoka wilgotność.

Jak usunąć pleśń

Pleśń może przetrwać nawet w kosmosie, więc aby z nią walczyć, musisz uzbroić się w cierpliwość. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka naturalnych składników, których pleśń nie toleruje i nie osiądą tam, gdzie są.

Lekarstwo na pleśń

Skoncentrowany ocet niszczy 82% pleśni. Dzięki temu szybko i tanio pozbywasz się pleśni. Wystarczy spryskać dotknięte obszary octem, a następnie wytrzeć szmatką nasączoną sodą oczyszczoną. Na koniec miejsce naciera się amoniakiem.

Jest jeszcze jedna skuteczna metoda: olejek z drzewa herbacianego.

Będziesz potrzebować:

Alkohol 1 łyżeczka;
Olejek z drzewa herbacianego 2 łyżeczki.
Woda 2 łyżki

Wymieszaj wszystkie składniki i przelej do butelki z dozownikiem lub sprayem. Pamiętaj, aby wstrząsnąć miksturą przed użyciem. Spryskać dotknięty pleśnią obszar i pozostawić na 10 minut. Następnie weź szmatkę i wyczyść jak zwykle.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego ma niezwykłe działanie dezynfekujące i antyseptyczne, a alkohol tylko wzmacnia te właściwości. Jeśli już masz małe narzędzie, możesz go użyć do usunięcia grzyba z pralki.

Przypomnij sobie o… POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Jak informował portal Życie: WARSZAWA: SZKOŁY W STOLICY PRZECHODZĄ KRYZYS. CORAZ WIĘCEJ NAUCZYCIELI PRZECHODZI NA ZWOLNIENIA LUB KWARANTANNĘ. DYREKTORZY NIE WIEDZĄ, CO ROBIĆ

Portal Życie pisał również o… MAŁOPOLSKA: KRAKÓW I WIĘKSZOŚĆ POWIATÓW W WOJEWÓDZTWIE TRAFI W TYM TYGODNIU DO STREFY CZERWONEJ? STATYSTYKI SĄ NIEPOKOJĄCE