Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zanurzyć włosy w soku z cytryny, aby uzyskać efekt jak po pobycie na słońcu, wiesz, jak to działa.

Wszystko za sprawą kwasu cytrynowego zawartego w cytrynach, który działa jako środek wybielający. To właśnie dlatego sok z cytryny rozjaśnia wszelkie plamy na ubraniach i sprawia, że ​​biel (żółtawa, szarawa, niebieskawo-biała) staje się z powrotem śnieżnobiała. Jest to dobra alternatywa dla wybielacza.

Aby użyć soku z cytryny na ubraniach, możesz napełnić duże wiadro gorącą wodą i dodać około 1/2 szklanki soku z cytryny, a następnie włożyć tam ciuchy i zostawić na noc do wchłonięcia. Alternatywnie możesz dodać sok z cytryny bezpośrednio do pralki.

Wlej od 1/4 do 1/2 szklanki soku z cytryny do przegródki na wybielacz albo, jeśli jej nie masz, do miejsca na proszek do prania, i wypierz ubrania.

Czy to naprawdę działa?

I tak, i nie. Odkryliśmy, że sok z cytryny usuwa niektóre plamy i przebarwienia z ręczników i prześcieradeł, ale niekoniecznie działa lepiej niż inne wypróbowane przez nas opcje wybielania, takie jak soda oczyszczona czy ocet. Należy pamiętać, że wybielanie cytrynami jest znacznie droższe niż wybielacz.

Jedną z zalet soku z cytryny jest jednak to, że nadaje pościeli i ręcznikom wyjątkowo świeży, cytrusowy zapach.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"