Najkorzystniejsze dni według kalendarza księżycowego do przesadzania roślin domowych do końca 2020 roku.

KIEDY NALEŻY PRZESADZAĆ ROŚLINY

Jesień to okres spowolnienia przyrody, dni słoneczne są coraz krótsze, a temperatura niższa. Wszystko to wpływa na twoje zielone zwierzaki.

Pomyślne dni:

3,6–10, 20–22, 29 września to najlepszy czas na jakiekolwiek manipulacje z roślinami. Należy pamiętać, że podczas pełni księżyca, 2 września, rośliny powinny odpocząć przed przesadzeniem następnego dnia.

View this post on Instagram

Фикус Бенджамина пестролистный выс55см 800₽ УСПЕЙТЕ ЗАКАЗАТЬ ‼️ 🆘♥️лайк♥️🆘 #унасСамыеНизкиеЦены🔥#унасСамыеКрасивыеЦветы 🌺#цветымалгобек#домашниецветы#домашниерастения#комнатныерастения#комнатныерастенияингушетия#цветыингушетия#горшечныецветы#малгобек#сагопши#назрань#магас#карабулак#грозный#доставкадодома🏡#доставкапоингушетии🚕#пересадкарастений#уходзарастениями#уличныецветы#розы🥀#английскиерозы#заказроз заказатьрозы#zakaz_roz_ing#aсяфлорист

A post shared by Комнатные и Уличные Цветы🌺🌺 (@asya_florist_) on

Niekorzystne dni:

4-5, 14-15 i 20-21 - należy powstrzymać się od sadzenia i przesadzania „zielonych przyjaciół”. 14 i 15 września - możesz przeprowadzić prace profilaktyczne, a także kupić podłoże do przyszłego przesadzania.

Październik

Pomyślne dni:

8-9, 14-15, 18. Jeśli przesadzasz rośliny w październiku, to tylko w te dni!

Dobre lub neutralne dni:

2,11–12, 26–27 i 29 października. Prace sadzenia w dzisiejszych czasach nie zaszkodzą doniczkom, ale też nie przyniosą większego efektu.

View this post on Instagram

Драцена Sunray один ствол выс 60см 800₽ УСПЕЙТЕ ЗАКАЗАТЬ ‼️ 🆘♥️лайк♥️🆘 #унасСамыеНизкиеЦены🔥#унасСамыеКрасивыеЦветы 🌺#цветымалгобек#домашниецветы#домашниерастения#комнатныерастения#комнатныерастенияингушетия#цветыингушетия#горшечныецветы#малгобек#сагопши#назрань#магас#карабулак#грозный#доставкадодома🏡#доставкапоингушетии🚕#пересадкарастений#уходзарастениями#уличныецветы#розы🥀#английскиерозы#заказроз заказатьрозы#zakaz_roz_ing#aсяфлорист

A post shared by Комнатные и Уличные Цветы🌺🌺 (@asya_florist_) on

Niekorzystne dni:

1, 3, 5–6, 10, 13, 16, 21–22, 24, 28 i 30 października. W tym okresie nie należy wykonywać żadnych manipulacji z roślinami domowymi.

Listopad

Pomyślne dni:

14, 18, 27 listopada to dobry okres na przesadzanie roślin. Możesz również wykonać dowolne zabiegi pielęgnacyjne dla roślin.

View this post on Instagram

Фикус Бенджамина пестролистный выс 120см 3400₽ УСПЕЙТЕ ЗАКАЗАТЬ ‼️ 🆘♥️лайк♥️🆘 #унасСамыеНизкиеЦены🔥#унасСамыеКрасивыеЦветы 🌺#цветымалгобек#домашниецветы#домашниерастения#комнатныерастения#комнатныерастенияингушетия#цветыингушетия#горшечныецветы#малгобек#сагопши#назрань#магас#карабулак#грозный#доставкадодома🏡#доставкапоингушетии🚕#пересадкарастений#уходзарастениями#уличныецветы#розы🥀#английскиерозы#заказроз заказатьрозы#zakaz_roz_ing#aсяфлорист

A post shared by Комнатные и Уличные Цветы🌺🌺 (@asya_florist_) on

Niekorzystne dni:

W dniach 1-13 listopada, 16-17, 19-26, 28-29 listopada ogrodnicy nie zalecają przesadzania, aby nie zaszkodzić roślinie.

Grudzień

Wraz z nadejściem zimy wszystkie procesy w roślinie ulegają spowolnieniu i rozpoczyna się okres uśpienia.

Pomyślne dni:

3, 8, 12-13, 16, 21 - korzystny okres na poprawę warunków utrzymania roślin domowych.

Niekorzystne dni:

1–2, 4–7, 9–11, 15, 17–20, 22, 29. Jednak szczególnie uważaj: 14 i 30 grudnia. W tym czasie absolutnie nie warto przeprowadzać żadnych manipulacji z doniczkami.

Pamiętaj, że przeszczep wykonany zgodnie z zaleceniami księżycowymi ma korzystny wpływ na czas kwitnienia Twoich domowych roślinek.

Teraz wiesz, kiedy przesadzać rośliny jesienią 2020 roku i na początku tej zimy.

Zwróć uwagę, że to podczas ciepłej jesieni rośliny tolerują sadzenie znacznie lepiej niż w zimnych porach roku. Aby jednak rozpocząć przesadzanie, należy szczególnie uważać, aby wybrać datę zgodnie z kalendarzem księżycowym.

Jak informował portal "Życie": KOLEJNI PODRÓŻNI KORZYSTAJĄCY Z USŁUG PKP I PKS ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM? SANEPID APELUJE

Przypomnij sobie: KOLEJNY SEKRET ZNANEJ PARY WYSZEDŁ NA JAW. CO JESZCZE UKRYWAJĄ MEGHAN MARKLE I HARRY

Portal "Życie" pisał również: PANDEMIA KORONAWIRUSA WYMUSIŁA NA NAS KOLEJNE ZMIANY? POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI Z NOWYCH OBOSTRZEŃ, KTÓRE JUŻ WKRÓTCE ZOSTANĄ WCIELONE W ŻYCIE