Peonie, wszyscy występujące również pn. piwonie, są bujnymi roślinami, które charakteryzują się ogromną ilością rozłożystych kwiatów w różnych kolorach. O nie to ulubione kwiaty Polaków. Sadzimy je nie tylko w ogrodach ale także na balkonach. Jak to robić zawsze wyglądały pięknie?

Piwonia – gdzie najlepiej je posadzić?

Piwonie należą do kwiatów, które potrzebują bardzo nasłonecznione go miejsca, jednocześnie osłoniętego przed wiatrem. Najczęściej sadzi się je w miejscach, w których są najbardziej widoczne. Głównie przez ich wygląd. Dodatkowo za tą piwonie należy pamiętać o tym, że wymagają one żyznego podłoża o odpowiednim ph. Co więcej wymagają regularnego nawożenia oraz odpowiedniego drenażu ziemi.

Peonie, piwonie fot. YouTube
Peonie, piwonie fot. YouTube

Jak i kiedy je sadzić?

Najlepszym momentem na posadzenie peonii jest początek września. Wybranym przez nas miejscu, w którym rosnąć będą kwiaty, wykupujemy półmetrowy dół. W jego dole, choć niekoniecznie, umieszczamy uniwersalny substrat torfowe oraz nawóz. Sadzonkę rośliny umieszczamy w glebie i zasypujemy. Musimy pamiętać o tym, aby pąki rośliny wystawały kilka cm ponad ziemię. Obficie podlewamy woda. Kwiaty sadzi my w odległości około 0,5 m.

Należy pamiętać o tym, że peonie należą do kwiatów, które wymagają wilgotnego podłoża. Co ważne należy ostrożnie podlewać rośliny małą ilością wody, ponieważ bardzo łatwo je przelać. Na wiosnę roślinę należy nawozić. Zimą przykrywamy.

Peonie, piwonie fot. YouTube
Peonie, piwonie fot. YouTube

To też może cię zainteresować: Planujesz darowiznę? Pod żadnym pozorem nie rób tego w ten sposób! Możesz zapłacić podatek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykłe zjawisko w trakcie mszy świętej. To nagranie obiegło internet z prędkością światła