Jak podaje portal "Super Express", wiele osób miało nadzieję, że jeszcze przed pierwszą rocznicą tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka zapadnie wyrok w sprawie pochówku producenta. Z informaji do jakich dotarł "Super Express" wynika jednak, że postępowanie ruszyło od nowa w związku z pojawieniem się nieznanych dotychczas okoliczności.

Ruszył proces

Przed tygodniem ruszył proces Mirosława S., brata matki tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania pochówku wbrew obowiązującym przepisom. W trakcie postępowania ustalono, że to włąśnie Mirosław S. uzyskał pełnomocnictwo od rodziny oraz "dobrowolnie zobowiązał się do pochówku szczątków pochodzących ze spopielenia zwłok Piotra Woźniaka-Staraka i dokonał pochówku tych szczątków w grobie murowanym wbrew obowiązującym przepisom" - czytamy w "Super Expressie".

Rzecznik sądu w Giżycku, Olgierd Dąbrowski- Żegalski poinformował, że Mirosław S. nie przyznał się do stawionych zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. "Policja wniosła o ukaranie Mirosława S. grzywną w wysokości 500 zł, obrońca i obwiniony prosili o uniewinnienie" - dodał.

YouTube

Wyrok nie zapadł

12 sierpnia miał zapaść wyrok, niestety do tego nie doszło. "Super Express" informuje, że przewód sądowy został ponownie otworty w związku z ujawnieniem nowych okoliczności. W prokuraturze toczy się śledztwo w sprawie art. 90 prawa budowlanego, które ma rozstrzygnąć, czy miejsce, w którym umieszczono urnę z prochami Woźniaka-Staraka było katakumbą czy grób murowany.

Może mieć to bezpośrednie przełożenie na to, czy doszło do czynu zabronionego, czy nie. Rzecznik sądu poinformował, że poczeka na wydaną opinię i zapozna się z jej treścią. Oznacza to, że nie usłyszymy w najbliższym czasie wyroku.

YouTube

Spodziewaliście się takiego rozstrzygnięcia?

To też może cię zainteresować: Szykują się potężne kontrole, urzędnicy będą sprawdzać przestrzeganie prawa. Chodzi o epidemię, można dostać nawet do 30 tysięcy złotych mandatu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Córka Magdy Gessler zdecydowała się na odważny krok. Lara Gessler postanowiła o przyszłości swojej córki, o co chodzi

O tym sie mówi: ZUS ma ważny apel dla wszystkich Polaków. Warto wiedzieć i przekazać dalej, by uniknąć poważnych kłopotów