Inspektorzy sanepidu dostali konkretne wytyczne i będą kontrolować wszystkich po kolei. Jeśli wykryją nieprawidłowości tysiące Polaków mogą czekać dotkliwe kary finansowe – aż do 30 tysięcy złotych mandatu! Skąd ten pomysł i w jakim celu będą przeprowadzane kontrole?

Chodzi o przestrzeganie obostrzeń wynikających ze specustawy COVID-owskiej. Urzędnicy sprawdzą, czy pracownikom zapewnia się właściwe warunki pracy i czy nie są narażeni na zarażenie się. Sanepid ma trafić nawet do jednoosobowych firm! Informację o takich nowych praktykach podało Pikio, w ślad za „Super Expressem”. Jak uchronić się przed wysokim mandatem w wysokości 30 tysięcy złotych? Trzeba zadbać o kilka rzeczy?

Inspektorzy sanepidu zawitają do tysięcy firm w Polsce, szykują się masowe kontrole ze względu na COVID-19

GIS postanowił zobligować Polaków do przestrzegania zarządzeń i obostrzeń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, gdyż wiele osób lekceważy je, mimo nieustannego wzrostu wykrytych przypadków zakażeń każdego dnia. Kontrolerzy będą sprawdzać przede wszystkim wypełnianie obowiązku zakrywania nosa i ust, a także dezynfekcji rąk w zamkniętych pomieszczeniach.

Kontrole zjawią się nie tylko w dużych firmach, ale również w małych przedsiębiorstwach, a nawet jednoosobowych biznesach! Będzie to akcja na ogromną skalę, dotąd niespotykaną.

Kontrolerów będzie można spotkać nie tylko w galeriach handlowych, salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, kinach, hotelach i restauracjach.

Istotne będzie również to, do czego dostęp mają pracownicy w przedsiębiorstwach, które z racji swojej specyfiki nie mogą zlecać pracy zdalnej. Kontrolowany będzie dostęp do płynów dezynfekcyjnych, rękawiczek jednorazowych, a także zachowanie właściwego odstępu na stanowiskach pracy.

Kontrolerom mogą również towarzyszyć funkcjonariusze policji.
Warto o tym pamiętać, bo kary za nieprzestrzeganie obostrzeń może kosztować nawet 30 tysięcy złotych.

Jak informował portal "Życie": TAJNE SPOTKANIE W TORUNIU, OJCIEC RYDZYK GŁÓWNYM BOHATEREM. POJAWIŁY SIĘ SZCZEGÓŁY ROZMOWY, WYJAWIŁA JE TAJEMNICZA KRYSTYNA

Przypomnij sobie: SPORA GRUPA POLAKÓW OTRZYMA NOWĄ ZAPOMOGĘ OD PAŃSTWA? DODATEK DO EMERYTURY ZAPOWIADA RZECZNIK RZĄDU, POD GŁOSOWANIE POSŁÓW TRAFI USTAWA

Portal "Życie" pisał również: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, POJAWIŁO SIĘ NOWE OGNISKO W JEDNYM Z SUPERMARKETÓW. SANEPID POSZUKUJE KLIENTÓW, MOGLI SIĘ ZARAZIĆ