Czy projekt nowej ustawy przejdzie przez Sejm, Senat a później doczeka się podpisania przez prezydenta, Andrzeja Dudę? Tego nie wiadomo, jednak rzecznik rządu, Piotr Mueller zapewnił, że już we wtorek rada Ministrów zajmie się wprowadzeniem projektu nowej ustawy, która ma pomóc finansom działaczy opozycji antykomunistycznej. Chodzi o tzw. wyrównanie szkód w kwestii emerytalnej.

W programie „Tłit” Wirtualnej Polski, rzecznik Rady Ministrów przekonywał, że na mocy tego prawa, które czeka na przyjęcie przez polskie władze, każda osoba w Polsce, która posiada status działacza opozycji antykomunistycznej będzie mogła liczyć na minimum 2400 złotych świadczenia emerytalnego.

Jeśli ktoś nie posiada już takiej emerytury to stawka zostanie mu wyrównana w postaci dodatku. Według słów rzecznika rządu było to możliwe, dzięki odebraniu nieuprawnionych dodatków dla byłych funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa PRL. To jednak nie koniec nowości w tej sprawie!

+- Trzeba pomóc tym ludziom, którzy się poświęcali się, siedzieli niejednokrotnie w więzieniach – tłumaczy rzecznik rządu.

Osoby o statusie działacza opozycji antykomunistycznej doczekają się większego wsparcia finansowego od państwa. Zapowiada to rzecznik rządu

Okazuje się również, że te osoby – podobnie jak inwalidzi wojenni czy kombatanci – również będą mogli liczyć na obniżkę kosztów podróżami komunikacją miejską (o 50 proc.) i innym transportem publicznym jak np. kolej. Projekt ustawy ma zostać dziś przyjęty przez radę Ministrów, a w piątek przejdzie przez Sejm i będą nad nim głosować posłowie.

+- Koszt tej ustawy to kilkadziesiąt milionów złotych, ale w moim odczuciu to element sprawiedliwości społecznej. Nowe przepisy wejdą w połowie przyszłego roku – zapowiedział Piotr Mueller w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA