Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w trosce o pełne doinformowanie Polaków, zorganizował dyżury informacyjne na temat bonów turystycznych, które rząd zaoferował w ramach pomocy po zamrożeniu gospodarki.

Mają one na celu finansowe wsparcie polskich rodzin, a także pośrednio osłbionej zamrożeniem gospodarki.

YT

Ważna informacja o dyżurach ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych pragnie poinformować, że uruchomione zostały dyżury, podczas których każdy mieszkaniec Polski będzie mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat bonu turystycznego. Jest to o tyle istotne, że mało kto wie o takich dyżurach!

Dyżur telefoniczny - bon turystyczny na PUE Oddział ZUS w Chorzowie 18 sierpnia, we wtorek, organizuje telefoniczny dyżur ekspercki. Podczas rozmowy ze specjalistami ZUS będzie można zapytać o bon turystyczny, dowiedzieć się co trzeba zrobić aby go otrzymać oraz jak będzie wyglądało jego rozliczenie. Dodatkowo będzie można uzyskać porady w zakresie zakładaniaprofilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do aktywowania bonu. Eksperci ZUS będą dyżurować w najbliższy wtorek, 18 sierpnia, w godz. od 9.00 do 11.00, pod numerem telefonu 32 34 90 681.

ZUS

To ważna informacja szczególnie dla osób, które na co dzień nie korzystają zbyt wiele z internetu i nie potrafią się poruszać w jego czeluściach.

Pierwsze przelewy już zrobione

Nie jest także tajemnicą, że pierwsi przedsiębiorcy zarejestrowani jako honorujący bony turystyczne, otrzymali już przelewy.

Około 23 mln złotych Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Wsparcie otrzymało ok. 6 tys. podmiotów.

Ważne jest, aby w pełni skorzystać z możliwości zadawania pytań, gdyż pojawiło się wielu oszustów, którzy udostępniają fałszywe bony lub ci, którzy podają się za honorujące je punkty wczasowe.

Obsługa bonu odbywa się na PUE ZUS Aktywowano 500 tys. bonów.

Informację uzyskasz też TUTAJ.

O tym się mówi: Niezwykła historia nawiedzonego hotelu. Co widzieli jego goście

Zerknij: Skandaliczna Sytuacja Na SOR-Ze. 91-Letnia Seniorka Nie Doczekała Się Pomocy Medycznej. „Lekarka Stwierdziła, Że To Nie Ten Rejon”