Sposoby na pozbycie się karczownika z ogrodu

Jak podaje portal "Deccoria", karczownik ziemnowodny uwielbia budować podziemne korytarze, dlatego bardzo często mylony jest z kretem, szczególnie wtedy, kiedy zobaczymy w naszym ogrodzie usypane z ziemi kopce. Niestety gryzonie te są o wiele bardziej niebezpieczne dla roślin, ponieważ żywią się korzeniami i cebulkami. Jak rozpoznać karczownika i w jaki sposób się go pozbyć? Poznajcie skuteczne metody.

Przede wszystkim karczownik różni się od kreta wyglądem. Ma wytrzeszczone oczy, małe odstające uszy, pokryty jest futerkiem i ma charakterystyczny nieowłosiony długi ogon, który przypomina ogon szczura. Natomiast jego kopce są mniejsze niż te tworzone przez kreta.

Istnieje kilka sprawdzonych metod, dzięki którym można pozbyć się tego szkodnika z naszej posesji. Wystarczy zakupić pułapki i rozstawić je przy zauważonych na trawniku kopcach. Gdy usidlimy zwierzę, w bezpieczny sposób przenieśmy je w inne miejsce. Pamiętajmy, że karczowniki są pod ochroną i trzeba obchodzić się z nimi delikatnie.

Gryzonie te nie lubią wilgoci, dlatego warto podlewać często trawnik i wlać wodę w zauważoną w ziemi dziurę. Karczownik potrafi pływać, jednak szybko ucieknie z wilgotnej powierzchni.

Można również zainwestować w urządzenie wywołujące fale elektromagnetyczne. Wstrząsy wypłoszą szkodnia z naszego ogrodu.

To również może Cię zainteresować: PRZEDŁUŻONO ISTOTNY ZAKAZ, CO MOŻE POPSUĆ WIELU POLAKOM WAKACYJNE PLANY. CO WCIĄŻ JEST ZABRONIONE I KIEDY SIĘ TO ZMIENI

Zobacz także: MICHAŁ WIŚNIEWSKI TO SHOWBIZNESOWY REKORDZISTA ŚLUBNY. POZNAJCIE WSZYSTKIE JEGO ŻONY