Pandemia koronawirusa całkiem zmieniła naszą rzeczywistość z dnia na dzień. Najpierw pojawiły się pierwsze obostrzenia, z czasem coraz bardziej zaostrzane, następnie przyszedł czas na narodową kwarantannę oraz kolejne ograniczenia.

Z czasem w kilku etapach rozmrażano gospodarkę, tak, że teraz funkcjonuje niemal normalnie, jednak część zakazów i obostrzeń pozostała z nami – i wygląda na to, że pozostanie jeszcze przez długi czas, ponieważ wirus wciąż nie odpuszcza.

Jak przypomina portal Pikio, obostrzenia były łagodzone stopniowo, a Polacy dowiadywali się o tym na bieżąco. Niestety, biorąc pod uwagę obecną sytuację, oczywistym staje się, że jeden z zakazów, który jest dla nas bardzo problematyczny, jeszcze długo będzie nam towarzyszyć.

Samoloty. Źródło: dw.com
Samoloty. Źródło: dw.com
Samoloty. Źródło: dw.com

Uciążliwy zakaz został przedłużony. O czym mowa?

Jeszcze niedawno nie było wiadomo, jak będą wyglądały wakacje w dobie koronawirusa. Wszystko było wyjaśniane stopniowo, niemal na bieżąco – teraz można wyjechać do większości krajów, jednak ci, którzy zdecydowali się na ten krok, muszą liczyć się z tym, że podczas podróży oraz pobytu w innym miejscu należy przestrzegać obostrzeń, które – choć nie tak liczne jak na początku pandemii – wciąż obowiązują.

I choć otwarto już granice, od 29 lipca przedłużono przepisy, które zawierają uciążliwy dla nas zakaz.

Od 29 lipca przedłużono zakaz lotów międzynarodowych do kilku krajów. Obecnie obowiązuje on do 11 sierpnia, możliwe jest także, że będzie dodatkowo przedłużony.

Samolot. Źródło: gazetaprawna.pl
Samolot. Źródło: gazetaprawna.pl
Samolot. Źródło: gazetaprawna.pl

Polacy nie wybiorą się na wakacje do Czarnogóry, Egiptu, Luksemburgu, Szwecji oraz Portugalii. Zastanawiające jest jednak, dlaczego loty do niektórych innych państw zostały odmrożone.

Mowa tutaj o podróżach lotniczych do Tunezji, Tajlandii, Turcji, Rwandy, Maroka i Urugwaju. Zagrożenie również tam obowiązuje – należy pamiętać o tym, by dbać o swoje zdrowie i zachować ostrożność.

Przypomnij sobie o… MARCELINA ZAWADZKA W LABIRYNCIE OSTATNICH WYDARZEŃ. CZY PREZENTERKA POŻEGNA SIĘ Z TVP? DOSADNIE SKOMENTOWAŁA SWOJĄ PRACĘ

Jak informował portal Życie: GIS INFORMUJE POLAKÓW O WAŻNEJ KWESTII DOTYCZĄCEJ NOSZENIA MASECZEK. WSZYSTKO ZALEŻY OD POJAWIENIA SIĘ SZCZEPIONKI

Portal Życie pisał również o… MAŁGORZATA ROZENEK ZMIENIŁA SIĘ NIE DO POZNANIA. CZY ZDECYDOWAŁA SIĘ POPRAWIĆ URODĘ U SPECJALISTÓW