Jak podaje portal „Deccoria”, część z nas z powodu epidemii koronawirusa zrezygnowała z letnich wyjazdów, część tylko je skróciła. Niezależnie od tego, jak długo będzie trwała wakacyjna podróż, warto pamiętać o właściwym zabezpieczeniu domu. Każdy pamięta o dokładnym zamknięciu drzwi, powierzeniu kluczy zaufanym osobom, czy schowaniu cennych przedmiotów. O czym jeszcze należy pamiętać?

Zadbaj o rośliny

Przed wakacyjnym wyjazdem warto zadbać o nasze rośliny. Możemy poprosić kogoś zaufanego, żeby w czasie naszej nieobecności podlewał kwiatki. Jeśli z jakiegoś powodu wolelibyśmy uniknąć dawania kluczy innym możesz skorzystać z kilku patentów.

Jednym z nich jest przeniesienie wszystkich donic do jednego pomieszczenia, najlepiej żeby się ono zbytnio nie nagrzewało. Woda parująca z liści pozwoli wytworzyć wilgotny mikroklimat, spowalniając wysychanie ziemi.

Można skorzystać też z dostępnych w sklepach dozowników wody lub stworzyć je samodzielnie z odwróconych plastikowych butelek, które wypełniamy wodą i odwrócone go góry dnem wtykamy do ziemi. Podciśnienie załatwi sprawę.

YouTube

Uchyl drzwiczki szafy i zamroź monetę

Przed wyjazdem uchylmy drzwiczki szaf z ubraniami. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnego zatęchłego zapachu szaf i trzymanej w nich odzieży, zwłaszcza po dłuższej nieobecności.

Zamrożona moneta da nam pewność, czy w czasie naszej nieobecności nie było przerw w dostawie prądu, które mogłyby zagrozić zamrożonemu w lodówce jedzeniu. Wystarczy nalać do kubka wody i włożyć do zamrażarki. Kiedy w kubku pojawi się lód kładziemy na wierch monetę. Jeśli będzie na tej samej wysokości po naszym powrocie możemy spokojnie korzystać z zapasów.

YouTube

A wy, jakie macie patenty przed wyjazdem?

To też może cię zainteresować: Problemy ze snem mogą być związane z tym, co robimy przed pójściem spać. Czego należy unikać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Policjanci apelują do Polaków w sprawie kobiety wyciągniętej z morza. Wciąż nie ustalono jej tożsamości, służby proszą o pomoc

O tym się mówi: 10.07.2020. Raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący COVID-19. Rośnie liczba zarażonych. Gdzie jest najwięcej przypadków