Młodzi i niezbyt naturalistyczni eksperymentatorzy zalecają wycieranie ziół, producenci wypuszczają coraz więcej urządzeń elektronicznych. Było tak wiele metod, wskazówek i produktów, że postanowiliśmy rozwikłać ten węzeł gordyjski i odłożyć wszystko na półki.

Aby poprawnie pozbyć się komarów, dowiedzmy się, co współczesne środki mogą, a czego nie mogą, i jakie funkcje spełnia każda z nich. Zebraliśmy tutaj WSZYSTKIE sposoby na pozbycie się komarów wymyślone przez ludzkość od tysięcy lat: od bakterii zabijających larwy do potężnych nowoczesnych pułapek propanowych. Najpierw powiedzmy, co NIE działa przeciwko komarom.

Czy komarów można się pozbyć za pomocą elektronicznych odstraszaczy i pułapek? Niestety, elektroniczne repelenty w ogóle nie działają na komary, naukowcy już dawno udowodnili to w 100%. Jeśli chodzi o pułapki na chrząszcze, te „elektryczne krzesła” na robaki dobrze radzą sobie z łapaniem owadów, ale wśród nich jest niewiele komarów.

W latach 90. naukowcy przeprowadzili eksperymenty, kilka badań, które wykazały, że pułapki bardzo słabo łapią samice komarów, które wysysają krew. Naukowcy twierdzą, że większość uwięzionych owadów to owady pożyteczne, takie jak robaki wodne, którymi żywią się ryby. Dlatego nie będziemy uważać elektronicznych „robaków” za skuteczne sposoby na pozbycie się komarów.

Więc co nam zostało? Tylko kilka metod zatwierdzonych przez naukowców: repelenty, pułapki, oznacza pozbycie się larw komarów i środków owadobójczych dla dorosłych owadów. Zobaczmy, co to znaczy, jak i kiedy stosować.

Repelenty, jak wiesz, mogą tylko odstraszyć. Należą do nich spraye na bazie DEET, pikardyna, bransoletki, odzież nasiąknięta permetryną. (Możesz przeczytać o nich w przeglądzie 14 najlepszych repelentów).

Łowią dorosłe osobnoki, ale nie wpływają w żaden sposób na populację, komary zarówno rozmnażają się, jak i będą się rozmnażać podczas korzystania z takich urządzeń. Należą do nich pułapki dwutlenku węgla (CO2), pułapki ciepła, pułapki H2O i pułapki propanu.


Środki, które zabijają nie tylko dorosłe, ale także przerywają cykl rozwojowy. Pierwszy - silne chemiczne insektycydy - zabijają dorosłych, drugi - specjalne bakterie B.t.i. - zasypiają w zbiornikach i niszczą poczwarki.

Ogólnie przygotuj się, jeśli masz hordy komarów, będziesz musiał użyć wszystkich środków razem. Dla ochrony osobistej - repelentów, pułapek na terenie oraz w celu zmniejszenia liczby - chemikaliów lub bakterii zabijających komary w zarodku, co oznacza, że ​​przerywają one cykl hodowlany. I zaczniemy od nich. Najpierw rozwiń mity o środkach ludowych.

Czy można pozbyć się komarów za pomocą środków ludowych?

Czy komary odstrasza czosnek, witamina B1 lub drożdże piwne?

Wiele mitów na temat naturalnych środków odstraszających komary porusza się w Internecie. Jednym z nieporozumień, że witamina B1 (chlorek tiaminy), czosnek, drożdże piwowarskie, jeśli występują, odpychają komary.

Producenci obiecują, że użyte tylko jeden raz ochroni Cię nawet przez 24 godziny! To kuszące, prawda? Pośpieszmy cię jednak rozczarować, naukowcy z University of North California nie wierzą w skuteczność takich „magicznych pigułek” i twierdzą, że wyniki kilku badań nie potwierdzają poglądu, że produkty te są aktywnymi repelentami przeciwko komarom, innym owadom wysysającym krew i kleszczom.

Jak pozbyć się komarów z letniego domku

Możesz zabić larwy komara metodami biologicznymi i chemicznymi. Ponieważ komary składają larwy w wodzie, a ty masz stojącą wodę (staw, zbiorniki do przechowywania wody deszczowej) w Twojej okolicy, umieścimy w niej specjalne żywe bakterie. Należy je napełnić wcześnie, od początku kwietnia i kontynuować do końca lata.

Naukowcy z University of New Jersey zalecają stosowanie bakterii zawierających Bacillus thuringiensis (B.T.I.) w celu zniszczenia układu trawiennego larw komarów.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE