Mój sąsiad z ogrodem zawsze był w przyjaźni. Faktem jest, że używał sody do pieczenia zawsze i wszędzie — walczył nią z mrówkami, mszycami, ślimakami i gąsienicami, aktywnie odtłuszczał glebę jesienią, obficie posypał nią ogórki szklarniowe i krzewy pomidorowe wczesnym latem.

Sekret ten został przekazany z ust do ust przez męską linię od czasów króla Grochu i nigdy nie został ujawniony, nawet podczas jarzma tatarsko-mongolskiego pod nieznośnymi torturami zdradzieckich najeźdźców.

I dziś nadszedł święty moment, kiedy nie jestem już w stanie zachować tej tajemnicy. Dlatego zdradziecko przerywam tysiącletni zakaz i mówię wszystko takim, jakie jest, bez podpowiedzi.

W przybliżeniu w tak stylowej prezentacji trochę mniej lub bardziej groteskowej niedawno opublikowano wiele odkrywczych artykułów na popularnych blogach. Dziedziczne tajemnice bez wyrzutów sumienia są desperacko ujawniane, a stopień bezinteresowności wobec czytelników jest czasem po prostu szokujący.

Każdy jest gotowy dzielić się ze wszystkimi, nie żądając niczego w zamian. Jeśli nie podasz kilku polubień, naciśnij palec w górę i kliknij dzwonek, cóż, nadal nie zapomnij za subskrybować. A więc wszystko za darmo, za darmo.

Jest jesień, więc informacje o przygotowaniach strony do nadchodzącego sezonu stają się coraz bardziej aktualne. W tej kwestii trudno nawet wyobrazić sobie lepszego pomocnika niż napój gazowany. Poza tą dobrą solą. Stosuje się go w ogrodach późną wiosną i latem — z powodu tych samych muszek cebulowych, drutów, mszyc, gąsienic i ślimaków — obficie, bezpośrednio na liście, w skoncentrowanej dawce (1 kg soli na 10 litrów wody).

Na środkowym pasie gleba jest w większości kwaśna. Gaszone wapno, mąka dolomitowa nie radzą sobie w pełni z tym zadaniem i nie dają właściwego efektu tradycyjną metodą użycia. O ile bardziej skutecznie posypać obszary sodą oczyszczoną, ponieważ jest całkowicie nieszkodliwa, nie powoduje żadnych szkód w uprawianych roślinach i nie niszczy biocenozy powstającej przez lata w górnych warstwach gleby.

Wszystko jak zwykle u nas, na oko — trochę tam, trochę tutaj. Aby utrwalić pozytywny efekt, wiosną, sadząc sadzonki w stałym miejscu w każdym otworze, dodatkowo dodaj garść sody.

Na stronie było wiele wireworms i kapusty. Po prostu nie było przed nimi ucieczki. Przez pierwszy rok po aktywnym stosowaniu sody oba szkodniki zostały całkowicie wyeliminowane. Soda pozostawiała w przeszłości wiele chemicznych fungicydów i insektycydów i jest bliska uprawy naturalnych produktów i naturalnego rolnictwa. Czego ci życzę!

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE