Rzadki ogrodnik nie znajdzie w okolicy kilku krzewów malin.

Nie zawsze ta szlachetna roślina może obdarzyć ogrodnika obfitymi zbiorami.

Jeśli kupiłeś sadzonki elitarnych odmian, nie musisz się martwić. Jeśli malina zostanie odziedziczona, to tutaj bez dobrej opieki i niektórych sztuczek agronomicznych nie można liczyć na sukces.

Zaciemniony obszar nie jest przeznaczony dla malin

Ta roślina uwielbia słońce, naturalne światło. Będzie tolerować mały cień rano i wieczorem, spokojnie. Po południu do dobrego rozwoju i dojrzewania smacznych owoców potrzebuje słońca i miejsca bez przeciągów. Wtedy będzie mogła cieszyć się z dobrych zbiorów.

Przestrzeganie prawidłowego podlewania

Maliny kochają wodę. Nie powinieneś zbytnio go lubić i tworzyć wokół niego bagno. Skoncentruj się na pogodzie. Suszenie gleby również nie powinno być dozwolone. W takim przypadku uzyskasz plony w postaci kilku zasuszonych malinek.

Kultura jest bezpretensjonalna

Jeśli przed sadzeniem zapłodniono (humus lub kompost), wówczas taka dieta malin wystarczy na długi czas. Jeśli takie procedury nie zostały wykonane, wszystko to należy zrobić na wiosnę.

Krzewy malin szybko rosną

W sezonie wegetacyjnym pojawiają się nowe pędy. Aby nie wyciągały pożywnego soku z głównych krzewów, należy usunąć młode pędy. Trzeba to zrobić poprawnie. Nie ciągnij ani nie kop. I musisz ciąć sekatorami pod podstawą.

Opieka

Aby nie martwić się o podlewanie, należy ściółkować glebę. Pomogą tu zwykłe chwasty ogrodowe. Najpierw musisz usunąć z nich nasiona, aby nie zdusić chwastami malin. Dobre podłoże wyjdzie z trocin. Czyste i przyjazne dla środowiska.

Wiązać

Z czasem maliny rosną. Dolna warstwa gałęzi jest w cieniu i nie ustępuje. I wiszą nad nim górne gałęzie pod ciężarem owoców. Aby temu zapobiec, krzewy należy związać, a następnie każda gałąź otrzyma wystarczającą ilość światła.

Maliny nie są szczególnie podatne na szkodniki

Jeśli zdarzy się to podczas owocowania, nie używaj chemikaliów. Musisz spróbować zrobić to ze środkami ludowymi. A po zbiorach usuń stare gałęzie, aby nie przeszkadzały młodym pędom, aby zyskać siłę, aż do następnego sezonu.

Przestrzegając prostych zasad dbania o kulturę, zawsze możesz uzyskać wspaniałe zbiory pysznych malin. Latem pachnący owoc z dużą ilością witamin da dużo radości. Zimą posłuży jako pierwszy lek na przeziębienia i przypomnienie lata.

Jak informował portal „Życie”: ZASKAKUJĄCO DUŻY WZROST CEN W POLSKICH MIASTACH TURYSTYCZNYCH. POLACY NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, SĄ NIEBYWALE OBURZENI

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE