Przez kogo i kiedy zostało to jednoznacznie udowodnione, że należy to zrobić? Odpowiedzi na to pytanie udzielę w poniższym tekście, a jednocześnie wyjaśnię wszystkie subtelności procedury.

Jakie są zasady przycinania wąsów w krzakach truskawek?

Gdy truskawka zakwitnie, zyskuje wąsy — w okresie, gdy owoce są wiązane w krzaki. Okazuje się, że zamiast wydawać zasoby na jagody, krzewy dają dużo energii do uprawy bezużytecznych pędów-wąsów.

Po prostu wytnij absolutnie wszystkie liczne wąsy nie są konieczne. Będzie to poprawne tylko, jeśli nie będziesz dalej rozmnażać. Jeśli ta odmiana przypadnie ci do gustu, dobrze byłoby zostawić tylko dwie anteny.

A kiedy dają pierwsze kiełki — i zabierają je do dalszej hodowli. Do tego odpowiednie są tylko te kiełki, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie buszu.

Ważne jest również, aby pozostawiać anteny tylko na tych krzakach, które owocują obficie. Ponieważ jeśli będziesz rozmnażał te krzaki, na których praktycznie nie ma jagód, po kilku sezonach będziesz mieć wszystkie łóżka w krzakach bez jagód.

Jeśli masz wszystkie łóżka obficie obsadzone krzewami doskonałych owocników i nie planujesz sadzić więcej krzewów, możesz bezpiecznie odciąć wszystkie wąsy całkowicie.

Ponadto należy je przycinać w minimalnej odległości od korzeni. Zapewniasz sobie wspaniały zbiór wielu dużych i słodkich jagód.

Na koniec mała rada: aby w ujściu utworzonym na antenach uformowała się żywotna kiełek, należy ją umieścić w szklance wody, a wylotu nie można wcześniej odciąć z krzaka. Za dwa tygodnie sadzonka rozwinie silne korzenie i będzie absolutnie gotowa do sadzenia w ziemi.

To też może cię zainteresować: Jak odróżnić boreliozę od koronawirusa? Głos na ten temat zabrali eksperci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: GIF podjął decyzję o wycofaniu z obrotu kolejnego znanego leku. Jest on stosowany także u dzieci

O tym się mówi: Metoda na policjanta niestety wciąż działa. Policja informuje o kolejnych przypadkach wyłudzeń