Jak podaje portal „Lelum”, wyjeżdżając na urlop staramy się tak zabezpieczyć nasz dom, aby mieć pewność, że nie stanie się nic złego w czasie naszej nieobecności. Jednym z takich podstawowych zabiegów, jest wypięcie praktycznie wszystkich urządzeń elektrycznych z gniazdek. Wyjątek stanowi lodówka.

Moneta w zamrażarce

Moneta w zamrażarce, to jeden ze sprawdzonych trików pań domu w USA. Dzięki temu patentowi mogą być spokojne o to, co zostało w niej w czasie ich nieobecności w domu. Jak działa ten prosty trik?

Potrzebujemy tylko kubka, wody oraz monety. Kubek napełniamy wodą i wstawiamy go do zamrażarki, czekając aż woda całkowicie w nim zamarznie. Potem umieszczamy na wierzchu monetę i ponownie umieszczamy kubek w zamrażarce.

YouTube

Co to nam daje?

Po powrocie z wyjazdu należy sprawdzić, czy moneta w dalszym ciągu znajduje się na wierzchu lodu w kubku. Jeśli nadal tam będzie, oznacza to, że wszystkie produkty w zamrażarce nie rozmroziły się i można je bez obawy spożywać, bo w trakcie naszej nieobecności nie doszło choćby do przerw w dostawie prądu.

Jeśli pieniądz zatonął co najmniej do połowy powinniśmy być bardzo ostrożni przy wykorzystywaniu zamrożonej żywności. Szczególnie uważać należy na mięso. Najbezpieczniej będzie je wyrzucić do kosza na śmieci, żeby nie narażać się na przykre dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

YouTube

Pamiętajmy, nie można zamrażać raz rozmrożonej żywności – sprzyja to powstaniu bakterii szkodliwych dla naszego życia i zdrowia.

Znaliście ten patent?

To też może cię zainteresować: Banalny patent na to, jak można ustrzec się przed kradzieżą. Nikt sam by na to nie wpadł

Zobacz, po czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Narzeczeni nie tak wyobrażali sobie dzień swojego ślubu. Niespodziewanie pojawiła się na nim druga panna młoda

O tym się mówi: Pojawi się wiele ograniczeń, które mocno odczują pracownicy. Tarcza 4.0 uchwalona