Delphinium (żywokost)

Tutaj nie tylko część kwiatu jest trująca, ale cała! Szczególnie dużo trucizny znajduje się w korzeniu. Stężenie niebezpiecznych pierwiastków śladowych zależy nie tylko od rodzaju rośliny, ale także od miejsca, w którym rosła.

Ta roślina wpływa na układ trawienny, zaburza serce i inny układ krążenia, paraliżuje nerwy centralne. Jeśli wysokie stężenie takiej rośliny dostanie się do organizmu, może nawet przestać oddychać z powodu paraliżu, co spowoduje zaburzenia w układzie nerwowym. Sprawa może być nawet śmiertelna.

Cykuta

Kwiat, który chcesz dodać do bukietu panny młodej. Jednak nie warto. Nawet ze swoim wyjątkowym wyglądem i przyjemnym aromatem jest bardzo trujący. Obrażenia zaczynają się 15 minut po wejściu do ciała. Rozpoczyna się silny ból brzucha, ślinienie, biegunka i nudności. Drgawki pojawiają się później. Jeśli nie zareagujesz szybko, oddychanie zostanie zablokowane i nastąpi śmierć.

Digitalis purpurea

Ten kwiat często można zobaczyć w klombach. Jest znany nawet w literaturze. Pamiętasz Martwą trawę Agaty Christie? To naparstnica spowodowała śmierć bohaterów. Składniki na farsz kaczki namoczono w bulionie.

Belladona

Starożytna medycyna aktywnie wykorzystywała tę roślinę. Pewnego razu młode weneckie panie używały tej rośliny z wodą jako nasionkiem kosmetycznym. Liście tej rośliny są bogate w atropinę, asparaginę, wapno i inne substancje alkaliczne. Dla ludzi roślina ta jest śmiertelna, a dla zwierząt jest całkowicie bezpieczna.

Tojad

Roślina jest bardzo wysoka i piękna, ale jej toksyczność zastępuje te korzyści. Niemcy wierzyli w zdolność tej rośliny do zabijania, więc zanurzyli miecze w wywar z tego zioła. Trucizna została nazwana „akonityną”. Cała roślina jest trująca: od liści po bulwy korzeniowe.

Późny kwiat jesieni

Świetny wybór do dekoracji ogrodu, ale niebezpieczny do użytku w pomieszczeniach. Trująca roślina całkowicie: łodyga, liście, korzeń, kwiat. Jeszcze lepiej jest zrywać te kwiaty w rękawiczkach, ponieważ możesz poparzyć.

Czerń czarna

Najbardziej trujące w tej roślinie są nasiona, które zawierają potężne pierwiastki. Objawy: suchość w ustach, zaczerwienienie skóry, wysypka, nudności, wymioty, niewydolność serca i uszkodzenie psychiczne. Natychmiast wezwij lekarza: trucizna może pojawić się od 10 minut do 15 godzin.

Śpiąca trawa

Unikalna roślina, która jest zarówno zabójcą, jak i lekarzem. Zjedzony na surowo może szybko zabijać. A jeśli wyschnie — leczy straszne choroby. Zawarta w nim toksyna rozwija się pod wpływem słońca i wilgoci, a po wysuszeniu ulega zniszczeniu i stopniowo zanika. Nawet sok z rośliny może poważnie poparzyć skórę.

Tamariscifolia

Roślina kojarzona z wyglądem z zadbanymi ogrodami wiejskimi. Zawsze pokazuj gościom, że stocznia jest zadbana. Jest jałowcem, ale bez igieł, dlatego jest ulubionym miejscem letnich mieszkańców. Jeśli po prostu spróbujesz jagody, możesz nie tylko zostać otruty. Sadząc tę ​​roślinę, pamiętaj, aby zrobić to w rękawiczkach. Liście są bardzo ostre, zrobią małe nacięcia na rękach i pozwolą na zatrucie.

Rododendron

Kwiat, który nie dba o mrozy i deszcze. Może dobrze kwitnąć w temperaturach -2 i +35. Dość bezpretensjonalna i za to jest kochana. Jednak jeśli twoje dzieci lubią próbować wszystkiego, lepiej je ukryć tak daleko, jak to możliwe. Najpierw będzie ciężkie ślinienie, potem płyną łzy, wymioty, puls i ciśnienie zwolnią. Konwulsje i śmierć są możliwe.

Hortensja

Piękna roślina, dla której idą do całych parków! Jednak lepiej nie trzymać takiej rośliny w pobliżu domu. Jest aktywny od wczesnego lata do późnej jesieni. Każdy jego centymetr jest bardzo trujący: od korzeni po pąki. Kiedy wejdziesz do ciała, stracisz jednocześnie przytomność, drgawki, szybki puls i spadek ciśnienia. Bez pomocy lekarzy nie można tego zrobić, w przeciwnym razie — śmierć.

Narcyz

Przypomnij sobie o… MAŁOPOLSKA: KORONAWIRUS JEDNAK NIE ODPUSZCZA. MINISTERSTWO PODAJE NOWE DANE

Jak informował portal Życie: SMUTNY WIDOK MIEJSCA SPOCZYNKU AFRODYTY TZOKI. CÓRKA ELENI ŻYŁA ZALEDWIE 17 LAT

Portal Życie pisał również o… ŁUKASZ NOWICKI PRZEPROSIŁ ZA NIESMACZNY ŻART. TELEWIDZOWIE ZALALI GO FALĄ WZBURZONYCH KOMENTARZYUlubieniec wielu gospodyń domowych, które albo sadzą żonkile, albo kupują bukiety dla wygody w domu. Bądź ostrożny. Lepiej nie trzymać takich bukietów w kuchni, aby elementy trucizny nie dostały się do jedzenia. Nawet będąc w pobliżu żonkili, możesz odczuwać bóle głowy i alergie. Nawet nie myśl o smaku: nudności, wymioty, drgawki i utrata przytomności, a następnie paraliż i nagła śmierć. Pracuj z tym kwiatem w rękawiczkach.