Efekty mycia okien wychodzą dopiero wieczorem, gdy zobaczymy smugi po zapaleniu światła w pomieszczeniu. Te trzy sposoby ułatwią Ci zadanie.

Zastąp zwykły płyn do szyb

Zamiast płynu do mycia szyb, możemy użyć czegoś naturalnego, co z pewnością wyczyści szyby. Wystarczy do butelki z atomizerem wlać ocet i wodę w proporcji 1:1, oraz łyżeczkę kwasku cytrynowego. Taki mix ekologicznie i skutecznie poradzi sobie z sadzą, tłuszczem, osadami, a nawet rdzą. Ma dodatkową zalete: zdezynfekuje myte nim powierzchnie, oraz je nabłyszczy.

Co z żółtymi ramami?

Ramy okienne z czasem żółkną i stają się nieestetyczne. Zanim sięgniemy po żrące środki wybielające, warto uciec się do starej sztuczki. Mieszanka połowy litra wody i sześciu łyżek sody oczyszczonej rewelacyjnie umyje i rozjaśni nasze ramy okienne, bez użycia szkodliwych detergentów.

Technika mycia okien

Gdy sporządzisz już swój roztwór do mycia szyb, zaopatrzysz się w ściereczkę z mikrofibry, umyj jedną stronę szyby ruchami poziomymi, a drugą pionowymi. Dzięki temu szybciej zlokalizujesz powstałe smugi. Aby się ich pozbyć, użyj nylonowych rajstop, które szybko rozprawią się ze smugami i zaciekami. Niektórzy do tego celu używają także szarych gazet.

Niesamowite psy: Poruszające zachowanie psów. Pilnowały starszej kobiety leżącej w błocie

Wielkie zmiany w Polsce: Minister Łukasz Szumowski podjął kluczową decyzję mającą wpływ na zdrowie milionów Polaków. Istotna zmiana wejdzie w życie już 1 czerwca