Nie jest wiedzą tajemną, że pająki w gruncie rzeczy, choć mogą odstraszać swoim wyglądem, są dość pożyteczne – w ich sieci wpadają szkodniki takie jak muchy i komary. Dodatkowo pająki w Polsce nie są groźne dla ludzkiego życia i zdrowia.

Jednak nie oszukujmy się – raczej mało kto z nas ma ochotę z nimi mieszkać. Mowa szczególnie o osobach cierpiących na arachnofobię, które oblewają się zimnym potem na samą myśl o tych istotach.

Jak pozbyć się pająków?

Dla tych osób, które nie mają ochoty spać pod jednym dachem z niechcianymi lokatorami, istnieje kilka prostych, domowych rozwiązań.

Kurkuma

Pająki nie lubią kurkumy i jej zapachu. Właśnie dlatego osoby, które chciałyby pozbyć się tych istot z domu, powinny z niej skorzystać.

Sposób jest bajecznie prosty – dwie łyżki kurkumy zmieszać z odrobiną wody, tak, by powstała pasta. Później zanurzyć w niej kulki z waty i porozkładać w miejscach, gdzie zdarza nam się spotkać pająki.

Ważne ostrzeżenie: kurkuma barwi, dlatego lepiej podłożyć coś pod naszą kulkę, by nie mieć później problemów z odbarwionymi powierzchniami.

Cytrusy

Pająki, podobnie jak np. koty, nie przepadają za owocami cytrusowymi. To sprawia, że warto z nich skorzystać, by wykurzyć intruzów z domu.

Najprostsze sposoby to spryskanie miejsc bytowania pająków mieszanką soku z cytryny oraz wody lub rozłożenie skórek owoców cytrusowych w różnych miejscach w domu. By wyglądało to bardziej estetycznie, można stworzyć z nich dekorację – wtedy ozdobimy dom i pozbędziemy się pająków

Biały ocet

Dobrze sprawdzi się zmieszanie octu z wodą w proporcjach 1:1, a następnie spryskanie miejsc, w których zdarza nam się widzieć pająki. Mamy wtedy pewność, że już tu nie wrócą.

Cynamon

To kolejny zapach, którego nie akceptują te istoty. Można np. wsypać nieco cynamonu do doniczek z roślinami – dzięki jego działaniu przeciwgrzybicznemu będzie to korzystne dla naszych kwiatów, a z pewnością zniechęci pająki.

Mięta pieprzowa

Jak wykorzystać fakt, że pająki nie akceptują zapachu mięty? W prosty sposób – można trzymać miętę w doniczce blisko okien, by nie przychodziły do nas z dworu.

Inną metodą jest zmieszanie łyżeczki olejku z mięty pieprzowej z 3 szklankami wody, a następnie spryskanie wszystkich miejsc, przez które mogą wchodzić intruzi – np. futryn i ram okiennych oraz wszelkich szczelin.

Przypomnij sobie o… JAK WYHODOWAĆ W DOMU WŁASNE DRZEWKO CYTRYNOWE Z NASIONKA. TO BARDZO ŁATWE

Jak informował portal Życie: PEWNA DZIEWCZYNA NIE MOGŁA USPOKOIĆ NERWÓW. POSTANOWIŁA SKORZYSTAĆ Z RADY BABCI. OKAZAŁA SIĘ ONA STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ

Portal Życie pisał również o… NIESAMOWITE ZASTOSOWANIA SODY OCZYSZCZONEJ. TEN BIAŁY PROSZEK PRZYDAJE SIĘ W KAŻDEJ SYTUACJI