Francuski supermarket Auchan postanowił na stałe obniżyć ceny swoich produktów. To skutek akcji „Nie marnujemy, ratujemy”, która ma przeciwdziałać marnowaniu żywności.

Z analizy przygotowanej przez Federację Polskich Banków Żywności wynika, że jedzenie wyrzuca niemal połowa Polaków. A przynajmniej taka część społeczeństwa się do tego przyznaje…

Niestety marnowanie żywności to w naszym kraju duży problem. Fakt24 informuje, że pod tym względem Polska jest w pierwszej piątce wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Popularne sieci sklepów wypowiedziały wojnę zjawisku marnowania żywności. Niedawno kilka z nich wprowadziło do swoich ofert specjalne promocje, które mają umożliwić klientom zakup produktów w niższych cenach.

Oczywiście promocją objęte są jedynie te produkty, które mają krótką datę ważności. Sklepy zapewniają jednak, że są to towary całkowicie zdatne do spożycia.

Akcja „Nie marnujemy, ratujemy” uruchomiona została właśnie przez francuską sieć Auchan. W ramach kampanii we wszystkich sklepach Auchan zostaną postawione specjalne lady, w których znajdą się produkty żywnościowe z krótką datą ważności. Będziemy mogli kupić je za 50% ceny.

W specjalnych chłodniach, które postawione zostaną przy kasach zakupowych, będzie można nabyć przede wszystkim dwie grupy produktów. Znajdzie się tam nabiał oraz mięso.

Auchan to nie pierwsza marka, która chce przeciwdziałać marnowaniu żywności. Wcześniej taką akcję uruchomił m.in. Lidl. Pod hasłem „Kupuję, nie marnuję” marka prowadzi niemal identyczne działania.

W sklepach marki Lidl również znajdziemy przecenione o połowę mięso oraz nabiał. W specjalnych chłodniach znajdują się jednak także inne produkty z krótkim terminem ważności.

O tym warto przeczytać... ZASKAKUJĄCA INFORMACJA! ZROBIMY ZAKUPY JEDNAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ

Portal "Życie" informuje... DLACZEGO NIEKTÓRZY LUDZIE NIE LUBIĄ WARZYW NA POZIOMIE GENETYCZNYM? NAUKOWCY MAJĄ ODPOWIEDŹ

Na portalu "Życie" dowiesz się także... PROBLEMY POPULARNEGO MARKETU. KLIENCI NIE MOGĄ ZROBIĆ ZAKUPÓW!