Beata Pawlikowska, była żona Wojciecha Cejrowskiego, otrzymała wezwanie do papieża Franciszka. Opowiedziała, co było powodem.

Beata Pawlikowska jest słynna w dużej mierze dzięki książkom motywacyjnym i podróżniczym. Okazało się, że mówi się o niej nie tylko w Polsce.

Była żona Cejrowskiego otrzymała zadanie specjalne od samego papieża. Na czym będzie polegało?

Pikio donosi, że Beata Pawlikowska otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w programie „Masterclass leadership with the Pope”.

To oznacza, że podróżniczka będzie należała do grona liderów społeczności, których zadaniem będzie nauczanie młodych osób pod nadzorem papieża Franciszka.

Pawlikowska już w kwietniu 2020 roku spotka się z Franciszkiem w Watykanie. Najpierw otrzymała jednak kilka ważnych zadań.

– Papież Franciszek ma swoje wartości, którymi się kieruje. I chodzi o to, żeby zebrać taki zestaw najważniejszych wartości i dostarczyć Ojcu Świętemu. (…) Chętnie na takie spotkanie pojadę. Rozwój duchowy jest bardzo ważny. I warto uczyć się od osób o bogatej duchowości – opowiedziała.

Wszystkie wypowiedzi liderów społeczności będą spisywane w formie ksiąg i dostarczane osobiście do papieża.

Jak się okazuje, Beata Pawlikowska dostała taką propozycję już w zeszłym roku. Nie mogła wtedy z niej skorzystać, dlatego ucieszyła się, gdy ponownie zaoferowano jej to zadanie.

Była żona Cejrowskiego przyznaje, że nie zastanawiała się ani chwili – choć ma mocno napięty kalendarz, postanowiła, że nie może odmówić.

– Wtedy nie mogłam, ale gdy ponownie ponad miesiąc temu dostałam zaproszenie, od razu się zgodziłam, choć nie mam za dużo czasu, bo szykuję się do wyjazdu do Ameryki Południowej. Uznałam, że papieżowi się nie odmawia, a sam ten projekt jest ważny – opowiedziała.

Lubisz czytać informacje o gwiazdach? Polecamy: UCZESTNICZKA „TOP MODEL” PO RAZ KOLEJNY ZASKAKUJE. MA WŁASNY SKLEP INTERNETOWY!

Czasami nie jesteś pewien, jak się zachować? Oto podpowiedzi: CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ W KAŻDEJ SYTUACJI? OTO ZASADY SAVOIR-VIVRE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ!

Martyna Piotrowska