Środowisko aktorów w większej części buntuje się przeciwko ówczesnej władzy. Jak zareagował Emilian Kamiński, który został doceniony przez prezydenta Andrzeja Dudę?

Aktor został odznaczony medalem zasłużonego dla kultury. Jego zachowanie zszokowało przedstawicieli kinematografii, ponieważ przeważnie stał on w opozycji do decyzji rządów Prawa i Sprawiedliwości, a także głowy państwa.

Dyrektor warszawskiego teatru Kamienica przyznaje, że nie zamierza się buntować, jak jego koledzy po fachu. Mężczyzna przyjmował odznaczenia od każdego prezydenta po 1989 roku. Odmówił jedynie generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu.

– Ja nie lubię polityki. Ja się nie będę buntował – jest, jak jest, no i dobra – skwitował Emilian Kamiński.

Razem z Kamińskim na spotkaniu z prezydentem stawili się również: Halina Frąckowiak, Marek Krajewski, Bernard Ładysz, Jerzy Maksymiuk i Krystyna Prońko. Wszyscy wyróżnieni nie przejmują się krytyką środowisk artystycznych i zamierzają postępować według własnego sumienia i uznania.

– To jest demokratycznie wybrany prezydent w wolnych wyborach. Mnie demonstracje nie interesują – komentował aktor w rozmowie z Wirtualną Polską.

Interesujesz się zachowaniem polityków? Zobacz: DOSADNE SŁOWA ANDRZEJA DUDY O PŁACY MINIMALNEJ. „DOŚĆ SŁUCHANIA TYCH BZDUR!”

Sprawdź również, o czym pisaliśmy w tym tygodniu: CHCESZ WIEDZIEĆ, JAK SIĘ ZACHOWAĆ W KAŻDEJ SYTUACJI? OTO ZASADY SAVOIR-VIVRE, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ!

Izabela Ziel