Po ostatnim meczu Bayern wrócił na pozycję lidera Bundesligi. Pokonał Union Berlin 2:1, a Robert Lewandowski zdobył 13-tą ligową bramkę w sezonie.

– Cieszę się, że to będzie Monachium, a nie Magdeburg lub Sandhausen. 75 tysięcy gości przyjdzie na moje urodziny. Szykuje się wielka impreza – powiedział przed meczem Rafał Gikiewicz, który w sobotę obchodził 32 urodziny.

Na szczęście dla Bayernu jego koncentracja skupiała się na imprezie właśnie, nie na grze. Już w drugiej minucie meczu „Giki” interweniował na raty kiedy centrował Kingsley Coman. Gikiewicz dostarczył porcji emocji, kiedy piłka zatańczyła między jego nogami.

W 13-tej minucie bramkarz Union Berlin podjął interwencję na przedpolu po centrze Joshuy Kimmicha z rzutu wolnego. Na nieszczęście dla niego nie trafił centralnie w piłkę, a piłka wpadła pod nogi Benjamina Pavarda, który błyskawicznie zrobił z ntego użytek.

Niko Kovac po raz pierwszy zdecydował się na nowe ustawienie. Jednak nie pomogło to „Gikiemu”. Lewandowski do przerwy miał tylko dwa razy kontakt z piłką. Dopiero w 53-ciej minucie kapitan reprezentacji Polski zdołał wykorzystać sytuację i strzelić bramkę. Dzięki temu „Lewy” został pierwszym piłkarzem w historii, który zdobył gola w każdej z pierwszych dziewięciu kolejek Bundesligi. Robert ma już 13 trafień i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Bayern wrócił na prowadzenie w ligowej tabeli. Zostanie tak z pewnością do czasu kolejnego meczu, który będzie rozegrany w niedzielę – Borussia Moenchengladbach i VfL Wolfsburg.

Bayern Monachium – 1.FC Union Berlin 2:1 (1:0)

1:0 – Pavard 13′

2:0 – Lewandowski 53′

2:1 – Polter (k.) 86′

Czym prywatnie zajmuje się uczestniczka „Top Model”: UCZESTNICZKA „TOP MODEL” PO RAZ KOLEJNY ZASKAKUJE. MA WŁASNY SKLEP INTERNETOWY!

O planach na skład reprezentacji przeczytasz tutaj: NIEMIECKI PIŁKARZ CHCE GRAĆ W REPREZENTACJI POLSKI. JUŻ WYROBIŁ POLSKI PASZPORT!