Niemiecki piłkarz Sonny Kittel ma zamiar zagrać w składzie Reprezentacji Polski. Już wyrobił polski paszport i jest otwarty na propozycje…

Portal Sport.pl informuje, że przedstawiciele reprezentacji Polski monitorowali Sonny’ego Kittela jeszcze w 2018 roku. Kittel grał w 2. Bundeslidze, do której spadł z Ingolstadt. Ma bardzo dobre wyniki i marzy zagrać w Reprezentacji Polski!

– „Chcę grać, co byłoby potem to już inna sprawa” – powiedział Sonny Kittel w rozmowie z dziennikiem „Hamburger Abendblatt”.

26-letni skrzydłowy w sezonie 2017/18 strzelił 10 goli i popisał się 15 asystami, tym samy zdobył drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej rozgrywek.

W ostatnim sezonie także strzelił 10 goli, do których dołożył 6 asyst. Kittel obecnie jest graczem w Humburger SV. W tym – wystąpił w 10 meczach, strzelił 5 goli i zaliczył 2 asysty.

– „Przed mistrzostwami świata w Rosji kontaktowałem się przez mojego agenta z asystentem trenera reprezentacji Polski. Oni obserwowali mnie, gdy grałem w Ingolstadt i byłem w dobrej formie. Osobiście jednak z polską stroną nie miałem styczności” – mówi Sonny Kittel.

Gdy został zapytany o Reprezentację Polską odpowiedział: „Na pewno bym nie odmówił. Chciałbym zagrać, co byłoby potem to już inna sprawa”.

Co łączy piłkarza z Polską?

Kittel urodził się w miejscowości Giessen w Niemczech. Jego rodzice i dziadkowie to Polacy. Rodzina pochodzi ze Śląska, a na emigrację zdecydowali się w latach 80-tych.

Piłkarz mówi po polsku w domu rodzinnym. Twierdzi, że interesuje się meczami biało-czerwonych. O polski paszport starał się przez dłuższy czas, jednak już teraz go ma. Może uda nam się zobaczyć piłkarza w składzie Polskiej Reprezentacji. Co o tym myślicie?

Zobacz także co pisaliśmy o Lewandowskim: POLAK ZOSTANIE WYBRANY NAJLEPSZYM NA ŚWIECIE? WEDŁUG EKSPERTÓW MA DUŻE SZANSE!

O wspaniałej żonie Lewandowskiego przeczytaj tutaj: KUCHNIA LEWANDOWSKICH. ZOBACZ GDZIE POWSTAJĄ POMYSŁY NA POTRAWY ANNY LEWANDOWSKIEJ

Jana Slinkina