Na policję wpłynęło zawiadomienie od wójta Giżycka oraz powiatowej stacji sanepidu. Mowa o miejscu spoczynku Piotra Woźniaka-Staraka, które znajduje się poza obrębem cmentarza.

– Złożyłem dziś do komendanta policji w Giżycku zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza – mówi Marek Jasudowicz, wójt Giżycka. Wyjaśnia, że grób Piotra Woźniaka-Staraka znajduje się na terenie prywatnej posiadłości.

Zawiadomienie o podobnej treści wpłynęło od sanepidu, co potwierdził szew Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, Janusz Dzisko.

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka zdecydowała się na pochówek na terenie posiadłości rodzinnej w Fuledzie (gm. Giżycko). Jak zaznacza Warmińsko-mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny – nie udzielono zezwolenia.

Zawiadomienia zostały złożone po kontroli powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Giżycku, którą przeprowadzono na wniosek wójta oraz sanepidu. Stwierdzono, że miejsce spoczynku producenta nie odpowiada warunkom stawianym katakumbom.

W Polsce zmarli mogą być pochowani na cmentarzach. Wyjątkiem mogą być katakumby, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków ich usytuowania.

Według Art. 18 ustawy o cmentarzach „kto narusza przepisy niniejszej ustawy lub rozporządzeń wydanych na jej podstawie, podlega karze aresztu lub grzywny. Orzekanie następuje w trybie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia”.

Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku na jeziorze Kisajno w nocy 18 sierpnia. Jego ciało odnaleziono 22 sierpnia. Kobieta, która płynęła z nim motorówką, dopłynęła do brzegu.

Piotr Woźniak-Starak był znanym producentem filmowym oraz reklamowym. Jego najbardziej znane produkcje to m.in. „Bogowie”, „Sztuka kochania” i „Ukryta gra”.

Sprawdź inne informacje ze świata gwiazd: APOLONIUSZ TAJNER Z ŻONĄ I DZIECKIEM W TELEWIZJI! PARA OPOWIEDZIAŁA M.IN. O RÓŻNICY WIEKU

Ten tata miał świetny pomysł na zabawę z córką: MOŻE MAŁE ,,MINI PLAYBACK SHOW”? ZOBACZ, JAK POMYSŁOWY TATA SPĘDZA CZAS ZE SWOJĄ CÓRKĄ!

Martyna Piotrowska