Dziś w mediach opublikowana została bardzo smutna wiadomość. Jak podaje portal Super Express, nie ma już z nami aktora Leszka Benke. Niestety, zmarł nagle mając zaledwie 68 lat.

Kariera aktora

Leszek Benke był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktora mogliśmy oglądać między innymi w takich serialach jak „Pan na Żuławach”.

Co więcej, aktor uwielbiał także występować w teatrze, natomiast za „Konopielkę” otrzymał wiele nagród na różnorodnych festiwalach teatralnych. Od 1977 do 1982 roku aktor grał na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi.

Swoje pierwsze kroki na scenie Leszek Benke stawiał jeszcze jako student, kiedy to pojawiał się w „Spotkaniach z Balladą”, natomiast od 1985 roku przejął rolę gospodarza w programie.

Jaka była przyczyna śmierci?

Mało kto wie natomiast, że sam Leszek Benke przyszedł na świat właśnie w Kopydłowie, które to było nieustannie obecne w „Spotkaniach z Balladą”. Popularny program mogliśmy oglądać na antenie Telewizji Polskiej w latach 1972 – 1990, a następnie od 1993 do 2006 roku.

Leszka Benke mogliśmy oglądać także w takich produkcjach jak „Czterdziestolatek. 20 lat później” czy też „Bestia”. Aktor zagrał także w „Dziewczynie z dzbanem” – popularnym spektaklu telewizyjnym.

Do tej pory nie podano przyczyny śmierci znanego aktora. Wiadomo jedynie, jak podał portal Wieluń Nasze Miasto, że Leszek Benke zmarł w swojej leśniczówce, która znajduje się w Woli Rudlickiej.

Jak informował portal "Życie": DOROTA GARDIAS ZALICZYŁA WPADKĘ. TO ZASKOCZYŁO WSZYSTKICH. O CO CHODZI

Przypomnij sobie: POTĘŻNA WPADKA W UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW TELETURNIEJU „JEDEN Z DZIESIĘCIU”. ZASKAKUJĄCA ODPOWIEDŹ UCZESTNIKA ROZBROIŁA WIDZÓW. W SIECI JEST WIDEO

Portal "Życie" pisał również: ZNANY DZIENNIKARZ ZWRÓCIŁ SIĘ DO POLAKÓW Z BARDZO WAŻNYM APELEM! O CO PROSI SWOICH RODAKÓW TOMASZ KAMMEL

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JAK OBECNIE WYGLĄDA MŁODA KOBIETA, KTÓRA OD NAJMŁODSZYCH LAT ZYSKAŁA TYTUŁ NAJPIĘKNIEJSZEJ DZIEWCZYNKI ŚWIATA? NADAL ZACHWYCA URODĄ