Jak podaje portal Super Express, Teresa Iżewska przyszła na świat dokładnie 8 kwietnia 1933 roku, zmarła 26 kwietnia 1982 mając zaledwie 49 lat! Dlaczego młoda aktorka nie mogła rozwinąć swojej kariery?

Mogła mieć świat u stóp

Teresa Iżewska była absolwentką Wydziału Aktorskiego w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Tuż po ukończeniu szkoły odbyła swój debiut u samego Andrzeja Wajdy. Młoda aktorka zagrała wtedy łączniczkę Stokrotkę w filmie „Kanał”.

Dzięki tak głośnemu debiutowi mogłoby się zdawać, że kariera aktorki stoi przed nią otworem. Tuż po filmie „Kanał” Teresa Iżewska otrzymała propozycję wyjazdu na Festiwal w Cannes. Jednak słowa, która wypowiedziała podczas jednego z wywiadów mocno wpłynęły na jej dalsze losy.

Smutny los aktorki

Jak się okazuje, podczas jednego z wywiadów, którego aktorka udzieliła na Festiwalu w Cannes wyznała, że jej zarobki jako aktorki w Polsce są znikome w porównaniu do zachodnich dochodów.

Taka wypowiedź nie spodobała się ówczesnym władzom naszego kraju. Mimo iż Iżewska otrzymywała liczne propozycje od zagranicznych producentów, to nie mogła ich przyjąć bowiem rząd utrudniał jej wyjazd z kraju. Młoda aktorka nie dostała paszportu, a jej próby wyjazdu kończyły się odmową.

Aktorka postanowiła zatem związać się z teatrami na terenie Polski. Pracowała w Teatrze Ludowym w Krakowie oraz Teatrze Dramatycznym we Wrocławiu. Zmarła w 1982 roku, a prawdopodobną przyczyną jej śmierci było samobójstwo.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: DZIŚ WSZYSTKO STAŁO SIĘ JASNE. ZAPADŁA OFICJALNA DECYZJA RZĄDU W SPRAWIE DALSZYCH OBOSTRZEŃ. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ ŻYCIE PO 9 KWIETNIA

O tym się mówi w Polsce: RATOWNIK Z ODDZIAŁU COVIDOWEGO ZDRADZA PORUSZAJĄCE SZCZEGÓŁY PRACY. POWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA ODEJŚCIE CHORYCH PACJENTÓW. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

O tym się mówi na świecie: PIES Z ULICY ZROBIŁ WIELKIEGO PSIKUSA DZIENNIKARCE. PRZEZABAWNĄ WPADKĘ NA ŻYWO ZAREJESTROWAŁY KAMERY TELEWIZYJNE. WIDZOWIE POKŁADALI SIĘ ZE ŚMIECHU

Z życia gwiazd: PORUSZAJĄCE WYZNANIE WIELOLETNIEGO PRZYJACIELA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. ARTYSTA W OSTATNICH MOMENTACH ŻYCIA SKONTAKTOWAŁ SIĘ Z NIM. POLAŁY SIĘ ŁZY