„Super Express” pokusił się o wstrząsające wyznanie jednego z ratowników medycznych, którzy licznie pracują na oddziałach covidowych w całej Polsce. Pan Kamil Mikoś opowiedział, jak wygląda rzeczywistość pracy podczas pandemii COVID-19, która zbiera coraz większe żniwo.

Mężczyzna pracuje jako ratownik na OIOm-ie jednego z warszawskich szpitali. Choć ma za sobą pewien staż pracy i widział niejedno to pandemia sprawiła, że zderzył się wielkim wyzwaniem, również psychicznym.

Pielęgniarz jednego z warszawskich szpitali zdradził, jak wygląda śmierć na oddziale covidowym. Jego wyznanie jest poruszające

Ratownik przekonuje, że pierwsza trudna sytuacja spotkała go na początku pandemii, gdy wraz z kolegami zajmował się pacjentem po sześćdziesiątce. Sytuacja mężczyzny była tragiczna i personel wiedział, że ten człowiek umrze. Pan Kamil poprosił go, aby zadzwonił do córki, a chory zapewniał, ze za kilkanaście dni wróci do domu. To była jego ostatnia rozmowa z córką.

Ratownik, z którymi rozmawiał „Super Express” przekonuje, że obecnie nie tylko oddziały covidowe, ale całe szpitale przeobraziły się w umieralnie. Przekonuje również, że zdarzają mu się dyżury, gdy umiera wiele młodych ludzi, którzy zarazili się COVID-19 i rozwinęła się u nich ostra niewydolność oddechowa.

„Normalni ludzie przychodzą do domu i mówią o tym, co się wydarzyło u nich w pracy. Ja jak przychodzę, to co mam powiedzieć: „Całkiem nieźle, tylko pięć zgonów miałem”? – przekonuje pan Kamil Mikos.

Ratownik zapewnia jednak, że zdarza się wiele ozdrowień ludzi, którzy byli w bardzo złym stanie. Wówczas jedyne, co się pojawia to rzęsisty płacz, gdy pacjenci wybudzają się po byciu w stanie krytycznym.

Pielęgniarki/Youtube @CBC News: The National
Pielęgniarki/Youtube @CBC News: The National
Pielęgniarki/Youtube @CBC News: The National

Jak informował portal "Życie": TO NIE CZAS NA WIOSENNE UBRANIA I SPACERY? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI! ZIMA NIE ZAMIERZA SIĘ WYCOFAĆ? ZŁE WIADOMOŚCI DLA OGRODNIKÓW I SADOWNIKÓW

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA SPĘDZA KOLEJNE ŚWIĘTA BEZ PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. AKTORKA BARDZO TĘSKNI ZA MĘŻEM. „CZASEM SŁYSZĘ JEGO GŁOS”

Portal "Życie" pisał również: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE CHWILE ŻYCIA KRZYSZTOF KRAWCZYKA? KOCHANEGO MUZYKA RATOWAŁA UKOCHANA ŻONA. MENADŻER MÓWI O POWODZIE TEGO, ŻE NIE MA GO Z NAMI

Pisaliśmy również o: CO Z NOWYM ŁADEM? RZĄD MIAŁ UJAWNIĆ PLANY 20 MARCA. CO CZEKA POLSKĘ W KOLEJNYM CZASIE? DZIENNIKARZOM DOWIEDZIELI, KIEDY NASTĄPI PREZENTACJA PROGRAMU