To już ponad rok odkąd walczymy z pandemią koronawirusa, która została ogłoszona w marcu 2020. Niestety, mimo kilku lepszych chwil, nowy wirus nieustannie nie daje za wygraną i nadal jest poważnym zagrożeniem dla większości świata.

Wiele miejsc nadal zamkniętych

Niestety, w ostatnim czasie do Polski dotarła trzecia fala pandemii, która spowodowała ogromny wzrost zakażeń. W związku z tym rząd zadecydował o wprowadzeniu od 27 marca kolejnego lockdownu. Zamknięte zostały salony kosmetyczne, fryzjerskie oraz salony urody, a także mocno ograniczona została działalność galerii handlowych. Dodatkowo obiekty sportowe są dostępne tylko dla zawodowców.

27 marca ponownie zostały zamknięte przedszkola oraz żłobki (mogą z nich korzystać tylko dzieci pracowników ochrony zdrowia oraz służb mundurowych), a także hotele, galerie sztuki oraz kina, teatry i muzea.

Obostrzenia zostaną utrzymane

Początkowo obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Jednak dziś, po konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wiemy już, że zasady te zostały przedłużone minimum do 18 kwietnia. Jak zatem będzie dalej? To wszystko zależy od tego, jak przebiegać będzie pandemia.

- Spadek zakażeń to wynik okresu świątecznego. To, z jakim trendem będziemy mieli do czynienia, będziemy widzieć w kolejnych dniach. Skutek tego, jak zachowaliśmy się w święta, będzie widoczny w przyszłym tygodniu – zaznaczył Adam Niedzielski.

Dodatkowo minister zdrowia podkreślił, że po zażegnaniu trzeciej fali pandemii rząd będzie starał się przywrócić do normalnego funkcjonowania szkoły podstawowe, w szczególności dla uczniów klas 1-3. Adam Niedzielski dodał, że raczej nie mamy co liczyć na to, że majówka odbędzie się bez żadnych obostrzeń.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK Z ODDZIAŁU COVIDOWEGO ZDRADZA PORUSZAJĄCE SZCZEGÓŁY PRACY. POWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA ODEJŚCIE CHORYCH PACJENTÓW. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

O tym się mówi w Polsce: ZNANY ZAKONNIK TRAFIŁ PILNIE DO SZPITALA, GDYŻ POCZUŁ SIĘ ŹLE. CO MU DOLEGA? OJCIEC LEON KNABIT MA WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

O tym się mówi na świecie: PIES Z ULICY ZROBIŁ WIELKIEGO PSIKUSA DZIENNIKARCE. PRZEZABAWNĄ WPADKĘ NA ŻYWO ZAREJESTROWAŁY KAMERY TELEWIZYJNE. WIDZOWIE POKŁADALI SIĘ ZE ŚMIECHU

Z życia gwiazd: PORUSZAJĄCE WYZNANIE WIELOLETNIEGO PRZYJACIELA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. ARTYSTA W OSTATNICH MOMENTACH ŻYCIA SKONTAKTOWAŁ SIĘ Z NIM. POLAŁY SIĘ ŁZY