Wydawać by się mogło, że po ponad roku od początku pandemii w Polsce sytuacja będzie chociaż w miarę opanowana. Niestety, rzeczywistość jest inna – zamiast przygotowywać się na kolejne fale koronawirusa, władze skupiły się na politycznych przepychankach i przetasowaniach.

W efekcie Polacy dotkliwie odczuwają kolejną, już trzecią falę koronawirusa. Pełne szpitale, niedojeżdżające do chorych karetki, a także kolejny lockdown – to tylko niektóre skutki obecnej sytuacji oraz nieprzygotowania rządu do walki z niewidzialnym przeciwnikiem.

Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka
Adam Niedzielski/screen YouTube @Janusz Jaskółka

Lockdown się przedłuży? Adam Niedzielski zabrał głos

Choć politycy stronią od nazywania tego w ten sposób, nie ma co ukrywać – obecne obostrzenia sprawiły, że w kraju ponownie zapanował (choć tym razem nie stuprocentowy) lockdown. Opinia publiczna ma już dość kolejnych ograniczeń, jednak obecnie ze względów bezpieczeństwa i przez przepełnienie szpitali władze sięgają po zdecydowane środki.

Wszyscy zadajemy sobie pytanie: kiedy wróci normalność? Póki co nie da się tego przewidzieć. Można natomiast przewidzieć, kiedy skończy się kolejny lockdown. Na ten temat wypowiedział się Adam Niedzielski.

Portal Interia cytuje wypowiedź ministra zdrowia, który zapowiada, że przy nieodpowiedzialnym zachowaniu Polaków w święta fala może „nabrać drugiego oddechu”. Już w środę odbędzie się spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego – będą omawiane kwestie obostrzeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube:  Kancelaria Premiera
Minister zdrowia Adam Niedzielski / YouTube: Kancelaria Premiera

Minister zdrowia podkreśla, że obecnie najważniejsza jest nie liczba zarażeń, a obłożenie szpitali, i to od niej zależą dalsze decyzje. Zauważył, że najciężej jest w szpitalach w woj. dolnośląskim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

Zdaniem Adama Niedzielskiego obostrzenia powinny zostać przedłużone, jednak decyzje najpierw omówi cały sztab kryzysowy wraz z Mateuszem Morawieckim.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK Z ODDZIAŁU COVIDOWEGO ZDRADZA PORUSZAJĄCE SZCZEGÓŁY PRACY. POWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA ODEJŚCIE CHORYCH PACJENTÓW. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

O tym się mówi w Polsce: ZNANY ZAKONNIK TRAFIŁ PILNIE DO SZPITALA, GDYŻ POCZUŁ SIĘ ŹLE. CO MU DOLEGA? OJCIEC LEON KNABIT MA WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

O tym się mówi na świecie: PIES Z ULICY ZROBIŁ WIELKIEGO PSIKUSA DZIENNIKARCE. PRZEZABAWNĄ WPADKĘ NA ŻYWO ZAREJESTROWAŁY KAMERY TELEWIZYJNE. WIDZOWIE POKŁADALI SIĘ ZE ŚMIECHU

Z życia gwiazd: PORUSZAJĄCE WYZNANIE WIELOLETNIEGO PRZYJACIELA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. ARTYSTA W OSTATNICH MOMENTACH ŻYCIA SKONTAKTOWAŁ SIĘ Z NIM. POLAŁY SIĘ ŁZY