Nie da się ukryć, że śmierć tego aktora była dla wielu osób tragicznym wydarzeniem. Do nieszczęśliwego wypadku doszło dokładnie 22 sierpnia 2007 w Suchawie pod Włodawą. Jacek Chmielnik przebywał wtedy z rodziną na wakacjach.

Jacek Chmielnik był niesamowitym aktorem!

Jacek Chmielnik przyszedł na świat 31 stycznia 1953 roku w Łodzi. W 1975 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Już w tym samym roku zaczął pracę w warszawskim Teatrze Ateneum, gdzie występował przez kolejne dwa lata.

Następnie aktora mogliśmy oglądać na deskach Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, im. S. Jaracza w Łodzi czy też innych teatrów w Poznaniu, Krakowie oraz Łodzi. Co więcej, w 1977 roku Jacek Chmielnik otrzymał posadę reżysera w łódzkim Teatrze Powszechnym.

Aktora najbardziej zapamiętamy jednak z ról w takich filmach jak „Kingsajz”, „Vabank” i „Vabank II” oraz serialach: „Rodzina zastępcza” i „Świat według Kiepskich”.

Ogromna tragedia

Jak przypomina portal Lelum, Jacek Chmielnik zmarł w wyniku tragicznego wypadku. Mężczyzna wszedł bowiem w kałużę wody i wtedy doszło do porażenia go prądem. Mimo podjętych działań ratunkowych aktora nie udało się uratować.

Aktora wspominał ostatnio współpracujący z nim reżyser Jan Kidawa – Błoński. Wyznał on, że Jacek Chmielnik był niezwykle poważnym oraz wrażliwym mężczyzną, mimo iż przeważnie grywał komediowe role.

Jacek Chmielnik / fototeka.fn.org.pl
Jacek Chmielnik / fototeka.fn.org.pl

Jak informował portal "Życie": ZNANA PIOSENKARKA PRZEŻYWA BARDZO TRUDNE CHWILE. RENI JUSIS POINFORMOWAŁA O SWOJEJ STRACIE. FANI ŚLĄ KONDOLENCJE

Przypomnij sobie: NIEZWYKŁE ZJAWISKO NA NIEBIE. OSTATNI RAZ MOŻNA JE BYŁO ZOBACZYĆ PRAWIE 800 LAT TEMU. JUŻ DZIŚ NA NIEBIE POJAWI SIĘ GWIAZDA BETLEJEMSKA. O CO CHODZI

Portal "Życie" pisał również: ZNANA AKTORKA DZIELI SIĘ SWOIM SZCZĘŚCIEM Z FANAMI! JAK SYNOWIE ANETY ZAJĄĆ DOGADUJĄ SIĘ Z JEJ NOWYM WYBRANKIEM SERCA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TO DWA LATA, ODKĄD NIE MA Z NAMI WAŻNEJ KOBIETY TELEWIZJI POLSKIEJ. CHOĆ BYŁA SZEFOWĄ REDAKCJI TVP TO ZNANA BYŁA PRZEZ ZWIĄZEK Z DANIELEM OLBRYCHSKIM