Hanna Krall jest jedną z najbardziej uznanych polskich reportażystek. Kobieta urodziła się w 1935 roku w rodzinie żydowskiej, a wojnę udało jej się przeżyć dzięki pomocy Polaków. Po zakończeniu II Wojny Światowej trafiła do domu dziecka.

Wybitna twórczość Hanny Krall

Kiedy Hanna Krall ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, podjęła pracę w „Życiu Warszawy”, a następnie w „Polityce”. W latach 90. szkoliła dziennikarzy „Gazety Wyborczej”.

Hanna Krall napisała także wiele reportaży oraz książek, jednak nie ulega wątpliwości, że największą sławę zapewnił jej wywiad z Markiem Edelmanem – „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

Niedawno ukazała się bowiem ostatnia książka Hanny Krall „Synapsy Marii H.”. Podczas jej premiery pisarka udzieliła wielu wywiadów. Podczas jednej z rozmów poruszony został temat prezydenta Andrzeja Dudy.

Źródło: culture.pl

Co pisarka sądzi na temat prezydenta Andrzeja Dudy?

Jak podaje portal Pomponik, Hanna Krall przyznała, że spotyka prezydenta co roku, kiedy przychodzi na grób Marka Edelmana.

- I ja lubię tego człowieka, którego widuję raz w roku 19 kwietnia o 11.25 na cmentarzu. A potem w telewizji widzę człowieka, który ma inne ręce, inny głos, inne oczy. Mam wrażenie, że ten znajomy z cmentarza kreuje tę inną postać. Postać, która wygrywa wybory – wyjawiła Hanna Krall podczas rozmowy z dziennikarzami Onetu.

Okazuje się zatem, że Andrzej Duda prywatnie jest zupełnie innym człowiekiem niż ten, którego znamy z oficjalnych wystąpień transmitowanych w telewizji.

Źródło: lazienki-krolewskie.pl

Jak informował portal "Życie": EDYTA GÓRNIAK ZEBRAŁA CIĘGI OD WIDZÓW „THE VOICE OF POLAND”, O CO POSZŁO? KOMPLETNIE ZASKOCZENIE, PIOSENKARKA W OGÓLE SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: KINGA DUDA ZNÓW SPOTKAŁA SIĘ Z OSTRA KRYTYKĄ POD SWOIM ADRESEM. KILKA MOCNYCH SŁÓW PADŁO ZE STRONY EWY MINGE, PROJEKTANTCE BARDZO SIĘ TO NIE PODOBA

Portal "Życie" pisał również: ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ, JEJ WIELKIE MARZENIE SPEŁNIA SIĘ OD DWÓCH MIESIĘCY. TENISISTKA ZAMIEŚCIŁA ZDJĘCIE W SIECI, WSPANIAŁA SCENA