Nie ulega wątpliwości, że Bożena Dykiel to ikona polskiej kinematografii. Aktorka cieszy się nie tylko olbrzymią popularnością, ale i sympatią wśród widzów!

Kariera aktorki

Bożena Dykiel ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1971 roku. Na samym początku swojej kariery występowała w Studenckim Teatrze Satyryków, a zaraz po studiach, bowiem w 1972 roku zaczęła swoją przygodę z Teatrem Narodowym w Warszawie.

Na szklanym ekranie po raz pierwszy mogliśmy oglądać aktorkę w 1971 roku, wtedy też wystąpiła w filmie „Uciec jak najbliżej”, gdzie wcieliła się w rolę autostopowiczki.

Bożena Dykiel grała w takich produkcjach jak „Janosik”, „Akcja pod Arsenałem”, „Wesele”, „Dom”, „Sztuka kochania”, „Alternatywy 4” i wiele, wiele innych.

Niebywałą sławę i sympatię zdobyła jednak dzięki roli w serialu „Na Wspólnej”, gdzie wciela się w rolę Marii Zięby. Jak się okazuje, aktorka jest obecna w serialu już niemal 17 lat!

Źródło: famousfix.com

Ważny dzień!

Jak informuje portal Lelum, dziś Bożena Dykiel kończy 72. lata. Z tej okazji napływają do niej życzenia z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło oczywiście specjalnych życzeń od prezydenta, Andrzeja Dudy!

– Z okazji jubileuszu urodzin składam Pani serdeczne gratulacje, a także najlepsze życzenia wszelkiej osobistej pomyślności. Chciałbym podziękować za Pani dotychczasowe role teatralne, filmowe, telewizyjne i radiowe, które od niemal półwiecza urzekają nas doskonałym aktorstwem, a zarazem wielką naturalnością. Początki Pani drogi artystycznej łączą się z działalnością Studenckiego Teatru Satyryków, na którego deskach występowała Pani w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku – z takimi życzeniami zwrócił się do Bożeny Dykiel sam prezydent!

My również życzymy pani Bożenie wszystkiego najlepszego i samych sukcesów, a także zdrowia i pogody ducha!

Źródło: discogs.com

Jak informował portal "Życie": MAGDA NAROŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA BARDZO ODWAŻNĄ ZMIANĘ. NIE BRAKUJE USZCZYPLIWYCH KOMENTARZY OD FANÓW

Przypomnij sobie: AGATA MŁYNARSKA WYJAWIŁA PRAWDĘ NA TEMAT ODEJŚCIA Z TVP. NIKT NIE PRZYPUSZCZAŁ, ŻE TAKA SYTUACJA MOGŁA MIEĆ MIEJSCE

Portal "Życie" pisał również: BARTŁOMIEJ MISIEWICZ ZOSTANIE CELEBRYTĄ? BYŁY POLITYK ŚWIETNIE CZUJE SIĘ W BLASKU FLESZY. WPŁYW NA TO MA JEGO OSTATNIA METAMORFOZA