Liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju nieustannie rośnie. Niestety miejscami, w których najczęściej dochodzi do zakażenia są wesela. Czy organizowanie takich uroczystości w czasie pandemii to najlepszy pomysł?

Nowy raport z województwa kujawsko - pomorskiego

Jak informuje portal Wirtualna Polska, wojewoda województwa kujawsko - pomorskiego przedstawił raport, z którego wynika, że w województwie pojawiło się 28 nowych przypadków koronawirusa. Jak się okazuje większość, bo aż 17 z nich dotyczy powiatu radziejowskiego.

Jest to efekt zabawy weselnej, na której pojawiła się osoba zakażona koronawirusem. Po interwencji lokalnego sanepidu okazało się, że osoba zakażona pochodzi z Iławy, a niedawno odbyła turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu.

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko

Mimo, że na wesele przyszła tylko jedna zakażona osoba, to po przebadaniu 20 gości weselnych okazało się, że aż 17 z nich uzyskało pozytywny test na koronawirusa. Wszyscy goście obecni na weselu, a także osoby z obsługi zostały skierowane na obowiązkową kwarantannę.

Wesela są o tyle niebezpieczne ze względu na koronawirusa, że przeważnie przyjeżdżają na nie osoby z różnych miejsc naszego kraju. Nie inaczej było i tym razem. Na weselu w województwie kujawsko - pomorskim pojawiły się osoby z Wielkopolski i Śląska.

Jeśli zdecydujemy się na udział w takiej uroczystości w czasie pandemii pamiętajmy o zachowaniu zasad sanitarnych. Najlepiej jest utrzymywać odpowiednią odległość od osób, które razem z nami bawią się na weselu. Należy unikać także bezpośrednich kontaktów oraz często myć i dezynfekować ręce.

Jak informował portal "Życie": SYTUACJA W PKP WYMKNĘŁA SIĘ SPOD KONTROLI. SANEPID INFORMUJE O KOLEJNYCH OGNISKACH KORONAWIRUSA

Przypomnij sobie: BILL GATES ZASKOCZYŁ SWOIM STANOWISKIEM W SPRAWIE PANDEMII. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, SKĄD WZIĘŁA SIĘ KONKRETNA DATA

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU