W dzisiejszym raporcie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia podano, że potwierdzono kolejnych 595 przypadków zakażenia koronawirusem, a 8 osób zmarło. Najwięcej zakażeń odnotowano w ciągu ostatniej doby w województwie mazowieckim.

Nie ma powodów do paniki!

Jak zaznaczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia - Wojciech Andrusiewicz, nie ma powodów do niepokoju bowiem w województwie mazowieckim występuje co prawda wiele ognisk koronawirusa lecz są one stosunkowo małe.

- Wzrost wykrytych przypadków COVID-19 w województwie mazowieckim wynika z większej liczby małych ognisk. Wśród nich jest między innymi dom pomocy społecznej, zespół "Mazowsze" - wyznał Wojciech Andrusiewicz podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Ważny apel!

Jak podaje portal Interia, rzecznik Ministerstwa Zdrowia poruszył także podczas konferencji kwestię wesel. Zwrócił się do Polaków z prośbą o przestrzeganie zasad sanitarnych.

- Część z tych wesel, prędzej czy później okazuje się, można by rzecz, takimi rozsadnikami zakażeń, gdy nie przestrzegamy norm sanitarno-epidemiologicznych - zaznaczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

- To nie jest tak, że jest prowadzona jakaś nagonka na branżę weselną, ale widzimy, że tam gdzie nie są przestrzegane reguły sanitarno-epidemiologiczne, tam pojawia się problem. Trudno nie mówić o zakażeniach na weselu, jeśli z jednego wesela pojawia się 100 zakażonych i 600 osób w kwarantannie. Trudno pomijać taki fakt i nie przestrzegać ludzi - dodał.

Niestety nadal w naszym kraju obecny jest dość znaczący wzrost nowych przypadków koronawirusa. Nie jest możliwe do przewidzenia, kiedy sytuacja ulegnie poprawie.

Jak informował portal "Życie": SYTUACJA W PKP WYMKNĘŁA SIĘ SPOD KONTROLI. SANEPID INFORMUJE O KOLEJNYCH OGNISKACH KORONAWIRUSA

Przypomnij sobie: BILL GATES ZASKOCZYŁ SWOIM STANOWISKIEM W SPRAWIE PANDEMII. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, SKĄD WZIĘŁA SIĘ KONKRETNA DATA

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU