Tadeusz Rydzyk ma swoje imperium! Miasteczkiem Rydzyka nazwane są bowiem tereny nad Wisłą w Toruniu, na których to duchowny pobudował nie tylko sanktuarium ale również park.

Jak wygląda cały kompleks?

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym punktem w „miasteczku Rydzyka” jest Sanktuarium NMP Nowej Ewangelizacji im. św. Jana Pawła II. Jak donosi portal Super Express, tuż obok świątyni powstał park, którego otwarcie ma się odbyć już za kilka dni.

Informcję o otwarciu parku przekazała na swoim Twitterze Monika Bilska - dziennikarka Radia Maryja.

Park będzie nosił nazwę „Zachowali się jak trzeba” i będzie Parkiem Pamięci upamiętniającym osoby, które odważyły się ratować Żydów przed zagładą. Jego otwarcie zaplanowane jest na najbliższą sobotę - 8 sierpnia.

W parku znajdują się rozmieszczone symetrycznie bryły, na których widnieją nazwiska Polaków, którzy poświęcili swoje bezpieczeństwo, a niejednokrotnie życie aby ratować Żydów. Co ciekawe, nocą wszystkie bryły podświetlone będą na biało-czerwony kolor.

Źródło: toruntour.pl/

Historia połączona z relaksem

Dookoła brył znajdują się oczywiście drzewa, a także bardzo dokładnie przystrzyżone trawniki. W parku znajdą się także tężnie, przy których spacerowicze będą mogli odpocząć.

- Misją Parku Pamięci Narodowej jest upamiętnienie bohaterstwa Polaków ratujących osoby pochodzenia żydowskiego podczas II wojny światowej - brzmi jeden z opisów parku.

Nie ulega wątpliwości, że nowa inicjatywa ojca Tadeusza Rydzyka wzbudzi wiele zainteresowania wśród Polaków, którzy na pewno tłumnie będą odwiedzać to miejsce.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE