Niedawno Poczta Polska rozpoczęła kontrolowanie Polaków w kwestii opłacania abonamentu RTV. Cała sprawa wywołała wiele sporów i nieporozumień. Okazuje się jednak, że emocji w tej kwestii może być jeszcze więcej.

Jak poinformował portal Biznesinfo, już wkrótce czekają nas podwyżki stawek za abonament RTV. Informacje o podwyżkach przekazała niedawno Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jak się okazuje na podwyżki muszą przygotować się zarówno użytkownicy telewizorów, jak i odbiorników radiowych.

Jak po podwyżkach przedstawiać się będzie wysokość opłat?

Za korzystanie z telewizora zapłacimy o 1,80 zł więcej czyli 24,50 zł. Natomiast użytkowanie radia będzie droższe o 50 groszy i wyniesie 7,50 zł.

Oczywiście, abonenci mniej odczują wysokość podwyżki, jeśli zdecydują się za opłatę abonamentu za dłuższy okres. W takim wypadku opłaty kształtować się będą jak poniżej.

Za abonament radiowy zapłacimy:

  • w przypadku opłaty za dwa miesiące z góry - 14,60 zł;
  • w przypadku opłaty za trzy miesiące z góry - 21,60 zł;
  • w przypadku opłaty za sześć miesięcy z góry - 42,80- zł;
  • w przypadku opłaty za dwanaście miesięcy z góry - 81 zł.

Za abonament telewizyjny zapłacimy:

  • w przypadku opłaty za dwa miesiące z góry - 47,50zł;
  • w przypadku opłaty za trzy miesiące z góry - 70,60 zł;
  • w przypadku opłaty za sześć miesięcy z góry - 139,70- zł;
  • w przypadku opłaty za dwanaście miesięcy z góry - 264,60 zł.

Wzrosną także kary!

Co więcej, podwyżka opłat abonamentowych spowoduje także podwyżkę kar. Jak się okazuje już od stycznia 2021 roku kara za niepłacenie abonamentu RTV wzrośnie o ponad 50 złotych i wyniesie 735 zł.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI